Ples gymnázia 2017

Ples Gymnázia a SOŠZE Vyškov se koná v pátek  3. února 2017 v Kulturním domě v Drnovicích. Ples bude zahájen v 19:30 hod. slavnostní polonézou. K tanci hraje MARBO.

Vstupenky pouze v předprodeji od 23. ledna 2017 v kanceláři školy v době od 7:30 do 14:30 hodin.

 

Den otevřených dveří 2017

Den otevřených dveří Gymnázia a SOŠZE Vyškov proběhne dne 7. února 2017 od 10:30 hod. do 17:30 hod. v budovách Komenského 16 a Komenského 7.

V rámci programu je připravena stezka labyrintem poznání, ukázkové hodiny, měření tlaku a glykémie, zjišťování krevních skupin, práce fiktivních firem i ukázky první pomoci.

Srdečně zveme!

Finále logické olympiády v Praze

Mensa, která sdružuje lidi s IQ vyšším než 130, je už tradičním organizátorem Logické olympiády. V pondělí 28. 11. 2016 se v Míčovně Pražského hradu konalo finále 9. ročníku této soutěže a i letos v něm měla naše škola opět skvělého reprezentanta - Luboše Bartíka z 6.XB. Svými výkony je už několik let na špici soutěže, letos se v kategorii C umístil na 9. místě.

 

Fyzika všemi smysly

V pondělí 19. prosince jsme se my, studenti druhých ročníků, sext a semináře fyziky, zúčastnili přednášky Fyzika všemi smysly.

Mile nás přivítali studenti Matematicko-fyzikální fakulty Karlovy univerzity. Na jejich stránkách se můžete dočíst o této přednášce jako o "show". A je tomu skutečně tak. Více než mluvili, nám ukazovali spoustu zajímavých experimentů doprovázených inteligentním fyzikálním humorem. Mohli jsme tedy skutečně vidět, slyšet, cítit, dokonce ochutnat a vdechnout fyziku.

V hlavě nám nejvíce utkvělo hraní na trubky, levitace nebo měření síly stisku. Při všech pokusech jsme mohli asistovat a všechny nám byly vysvětleny.

Vzpomínka na adventní odpoledne se seniory

Studenti 3. ZL  navštívili  20. prosince 2016   pacienty na Oddělení dlouhodobě nemocných s připraveným předvánočním programem. Společně s klienty zpívali koledy a vyráběli vánoční svícny, které pak rozdali i na pokoje ležících pacientů. Jedna z děvčat přinesla ochutnat cukroví, takže si všichni akci užili se vším všudy. Na nemocné dýchla vánoční atmosféra a pro naše žáky to byl silný altruistický zážitek.

Finanční gramotnost 2016

Pro koho je výhodná inflace v případě pevných úrokových sazeb? Co umožňuje služba Cashback? Co představuje pojem kupní síla peněz? Na tyto a další otázky odpovídali studenti Gymnázia a SOŠZE ve Vyškově ve školním kole 8. ročníku soutěže Finanční gramotnost. Tato soutěž je již od roku 2009 zaštiťována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Soutěž testovala nejen odborné znalosti a vědomosti z předmětu ekonomika, ale také povědomí středoškoláků o finanční gramotnosti jako takové.

Němčina v evropských institucích

Studovala na Gymnáziu Vyškov, poté na Slezské univerzitě v Opavě. Dnes pracuje jako překladatelka z německého jazyka v Evropském hospodářském a sociálním výboru v Bruselu. Naše pozvání na besedu s žáky přijala paní Daniela Drnovská.

Tuta Via Vitae

Hned v prvním lednovém týdnu byly zveřejněny výsledky školního kola soutěže Tuta Via Vitae aneb Bezpečná cesta životem pro občana EU. Hlavním cílem této celostátní soutěže je motivovat a vzdělávat děti a mládež v účinné prevenci a správném právním jednání v krizových situacích i v každodenním životě. Soutěž navazuje na výuku souvisejících předmětů, které jsou zařazeny v rámcových vzdělávacích programech a školních vzdělávacích programech a na odborné metodické materiály.

Vánoční koncert 2016

K dobrým tradicím naší školy patří Vánoční koncert žáků. Letošní již dvaadvacátý se konal ve středu 14. prosince v aule gymnázia. Diváci z řad rodičů, spolužáků a profesorů ve sváteční předvánoční atmosféře očekávali vystoupení účinkujících. A měli se na co těšit, program byl nabitý. Ředitel školy V. Klement přivítal přítomné a popřál úspěch vystupujícím studentům. Koncert uváděla již tradičně Mgr. Vlasta Šefčíková. Na úvod potěšil posluchače dvěma písněmi Pěvecký sbor ZUŠ. A pak už se nesly sálem melodie klavíru, flétny, kytar, mile překvapil saxofonový kvartet a bicí. Potlesk publika provázel i sólové zpěváky. Po zaznění poslední oficiální písně koncertu hosté ani účinkující neodcházeli, ale pokračovali v příjemně započatém podvečeru společným zpěvem známých koled.

Pages