Internetová matematická olympiáda

V úterý 29. listopadu 2016 se naše dva sedmičlenné studentské týmy pustily do řešení deseti zapeklitých úloh připravených Fakultou strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně. Nechyběly v nich limity funkce, číselné řady, ale také úloha o dělových koulích, efektivní využití kozy spásající trávu nebo problém zapojení domovních zvonků.

<--break->

 Dnes už zná 9. ročník Internetové matematické olympiády svého vítěze - Gymnázium Jana Keplera z Prahy. Naše týmy se umístili na krásném 25. místě (Oldřich Kupka, Štěpán Maršala, Petr Vičar, Martin Orság, Vojtěch Šišma, Pavel Kinc, Luboš Bartík) a na 137. místě (Adriana Štofková, Veronika Soldánová, Dušan Morbitzer, Kryštof Maňásek, Vojtěch Zabloudil, Jindřich Kadlčík, Jan Zmrzlý) z celkového počtu 214 registrovaných týmů ze 117 škol ČR a SR. 

Všem studentům děkujeme za reprezentaci školy. V soutěži se loučíme s letošními maturanty a s mladšími se těšíme příští rok opět na shledanou. Termín 10. ročníku Internetové matematické olympiády bude opět poslední úterý v listopadu, tedy 28. listopadu 2017.

 

Více na http://matholymp.fme.vutbr.cz/default.aspx