Mezinárodní Skype videokonference Vyškov - Moskva 2019

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 se studenti ruského jazyka tříd 3.A, 3.B a partnerské školy v Moskvě zúčastnili mezinárodní Skype videokonference na téma „Na slovíčko s Puškinem“ v rámci projektu Dialog kultur. Tématem bylo zvoleno dílo A. S. Puškina, neboť v roce 2019 se slaví 220. výročí od jeho narození.

Akci samé předcházela dlouhodobá příprava v obou školách - vybrání a sestavení seznamu děl, nejen básní, které znají nebo o kterých se učí studenti v obou zemích, zaslání seznamu partnerům a volba básní, které zaznějí v průběhu videokonference.

Krajské kolo Prezentiády

V pondělí 8. 4. 2019 se v Brně uskutečnilo finále krajského kola Prezentiády 2019. Soutěžní týmy středních škol si volily ze dvou témat: Život není fér a Ta dnešní mládež. Prezentaci vybraného tématu studenti museli stihnout do 10 minut. O vítězi rozhodovala šestičlenná porota, která hodnotila například verbální a nonverbální projev, vizuální zpracování prezentace a v neposlední řadě také týmovou spolupráci. Důležitá byla řeč těla, originalita i schopnost reakce na dotazy pokládané porotou i publikem. Naši školu úspěšně reprezentovalo družstvo z 1.

Vyškovský cedník 2018

Vyškovský cedník

V pondělí 25. března 2019 byly v Knihovně K. Dvořáčka vyhlášeny výsledky již tradiční literární soutěže Vyškovský cedník. Vítězem II. kategorie (SŠ), pro kterou bylo vyhlášeno téma Divný člověk, se stal náš student Lukáš Kytka (3.

Na ostří brusle

V pátek 15. 3. 2019 se na zimním stadionu ve Vyškově uskutečnilo historicky první hokejové derby mezi gymnáziem a střední školou zdravotnickou a ekonomickou, na jehož organizaci a vzniku se podíleli studenti, v jejichž čele stáli Vladimír Hynšt a Tomáš Zouhar.

Úspěch ruštinářů v krajském kole

ocenění účastníci RJ

Dne 22. 3. 2019 se v Brně konalo krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce. Naše gymnázium se opět může pochlubit vynikajícími výsledky. V kategorii SŠ III se žákyně 5.QA Olexandra Stefanyšyn umístila na 2. místě. V kategorii SŠ II studentka 8.OB Tereza Holzerová vybojovala 3. místo, v kategorii SŠ I žák 5.QA Vladimír Dostál obsadil také 3. místo a v kategorii NG/ZŠ SŠ se žákyně 4.KA Lucie Zemanová umístila na 7. místě. 

Z Moskvy do Vladivostoku

Dne 12. 3. jsme se my, žáci čtvrtých ročníků, zúčastnili besedy pana učitele Petra Kudličky na téma Rusko. Pan učitel s námi znovu absolvoval svoji cestu přes téměř celé Rusko po Transsibiřské magistrále, tedy po nejdelší železniční trati na světě.

Stránky