francouzština

Rodilí mluvčí v hodině francouzštiny

Ve čtvrtek 29. listopadu nás v hodině francouzštiny navštívili rodilí mluvčí, kteří se přijeli zúčastnit akce Vyškov v roce 1805. Brzy jsme překonali počáteční ostych, rozdělili se do tří skupin a povídali si o běžných věcech, jako jsou naši kamarádi, koníčky, cestování nebo plány do budoucna. Laurent nám pověděl něco o historii a Pascal nás zasvětila do aktuální situace na jihu Francie. Hodina utekla jako voda a už jsme se zase museli rozloučit. Všichni jsme si to velmi užili, popovídali si s milými lidmi a procvičili si francouzštinu.

Září po francouzsku

Krásných zářijových slunečných dnů využili francouzštináři k tomu, aby se v Zámecké zahradě utkali o pohár v tradiční francouzské hře pétanque. Do jejích tajů zasvětili studenti čtvrtých ročníků a oktáv také zájemce o studium francouzštiny z nižších tříd gymnázia. Vítězství připadlo trojici Klára Voráčová, Irena Kadavá a Matěj Bílek. Gratulujeme!

V posledním týdnu se pak maturanti vypravili do Slavkova. Po francouzské snídani absolvovali prohlídku zámku a svoje znalosti o Napoleonovi a bitvě tří císařů si prověřili v testíku, jehož otázky se skrývaly v přilehlém parku.

Frankofonní Vánoce

V úterý 12. 12. 2017 jsme v hodinách francouzštiny oslavili Vánoce. Vše jsme vzali pěkně po pořádku. Napekli jsme tradiční dezerty - bûche de noël (vánoční poleno) a makronky. Nesměla chybět ani horká čokoláda! Ve skupinkách jsme si připravili krátkou prezentaci o oslavách Vánoc v dané frankofonní zemi. Na výběr byla Francie, Belgie, Kanada a Švýcarsko. Poté jsme zpívali francouzské koledy a změřili svoje síly v zábavných soutěžích. Nakonec jsme společně nazdobili vánoční stromeček ozdobami, které jsme předtím vyrobili.

Stránky