EKO

Účetní tým obchodní akademie postupuje do celostátního finále

Dne 11. prosince 2017 se konala na Soukromé vysoké škole ekonomické ve Znojmě studentská středoškolská soutěž „Účetní tým 2018“. Soutěžily kraje Jihomoravský, Vysočina, Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský.

Naši školu reprezentovala děvčata ze 4.AK třídy – maturantky oboru obchodní akademie Hana Svobodová, Petra Ryšánková a Denisa Tománková. Jejich tým projevil výborné znalosti v praktické části účtování, zároveň děvčata prokázala dobře zvolenou týmovou taktiku a zdravé riskování v semifinálovém kole soutěže „účetní Riskuj“. Děvčata postupují do celostátního finálového kola, které se bude konat v Praze v lednu 2018.

Obchodka na Ekonomickém týmu

V pátek dne 22. září 2017 se uskutečnilo krajské kolo soutěže Ekonomický tým. Pořádala ho Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola Blansko. Zúčastnit se mohli studenti čtvrtých ročníků středních škol. Náš obor obchodní akademie reprezentoval jeden tříčlenný tým ze třídy 4. AK: Michaela Nallerová, Martina Bárková a Lucie Tutková.

Státní zkoušky z kancelářského psaní

Náplň výuky žáků 3. ročníku oboru Obchodní akademie v předmětu Písemná a elektronická korespondence (PKO) zahrnuje i požadavky, které jsou potřebné k vykonání státní zkoušky z kancelářského psaní.

Ekonomická olympiáda pro středoškoláky

Studenti 3. ročníku obchodní akademie Gymnázia a SOŠZE Vyškov Hana Svobodová, Anežka Matoušková a Radek Plhal reprezentovali školu v krajském kole Ekonomické olympiády, která v letošním školním roce probíhá poprvé. Ekonomická olympiáda je celorepubliková soutěž ve znalostech z ekonomie a  financí, je určena studentům středních škol.

Global Money Week

GMW

Naše škola se letos připojí k akci Global Money Week. V rámci tohoto týdne jsou pro žáky školy i pro širokou veřejnost připraveny dvě akce: 29. března 2017 přednáška Uč se, šetři, vydělávej Ing. K. Vysloužila a Ing. K. Žilkové a 30. března přednáška Z historie podnikání na Vyškovsku PhDr. R. Mikulky.

Výběrové řízení nanečisto aneb škola končí, začíná praxe

Studenti 4. ročníku obchodní akademie již možná netrpělivě očekávají poslední zvonění a příslib nového zítřka. Po úspěšném absolvování střední školy jsou připraveni na různé ekonomické funkce, bez nutnosti dalšího pokračování ve studiu. Konkurence na zajímavá pracovní místa je velká a první dojem je velmi důležitý. Jak se na případné výběrové řízení připravit, aby úspěšnost přijetí byla co nejvyšší?

Výuka v praxi pokračuje…

V úterý 31. 5. 2016 jsme v hodině financí navštívili významné instituce ve Vyškově: Finanční úřad – územní pracoviště, Okresní správu sociálního zabezpečení, Zdravotní pojišťovnu ministerstva vnitra, Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, Czech POINT na Turistickém informačním centru a Československou obchodní banku, a.s.

Pracovnice Czech POINTU nám vysvětlily, za jakým účelem byla tato místa zřízena. Informovaly nás o službách, které Czech POINT poskytuje, a o podmínkách jejich využití.

Na závěr výuky jsme navštívili Československou obchodní banku, a.s. V bance nás přivítal ředitel pobočky ČSOB Vyškov a velmi ochotně nám vysvětlil problematiku vkladů se státním příspěvkem.  Měli jsme možnost v rámci diskuze pokládat panu řediteli otázky týkající se vkladové problematiky.

MD či DAL?

To zní jako hamletovské „být či nebýt“. Ale na nějaké slovní hříčky Jana Kostelková a Nikola Petlachová neměly ani myšlenky. Obě žákyně – maturantky z obchodní akademie Gymnázia a SOŠZE Vyškov  se utkaly 26. a 27. ledna 2016 s nejlepšími účetními – středoškoláky v 10. ročníku celostátní soutěže MD DAL 2016 na SVŠE ve Znojmě.

Přijímací řízení nanečisto

Studenti 4. ročníku Gymnázia SOŠZE Vyškov, oboru Obchodní akademie, si vyzkoušeli, jaké to je účastnit se výběrového řízení na vybranou pracovní pozici.

Učíme se v praxi

Dne 8. 10. studenti třídy 4. ZE a 22. 10. studenti třídy 2. AK navštívili pobočku KB, a.s., ve Vyškově. Pracovnice banky seznámily žáky s finančními produkty určenými k ukládání peněz.

Stránky