angličtina

Školní a okresní kolo soutěže v anglickém jazyce

Dne 18. 1. 2018 se uskutečnilo školní kolo Soutěže v anglickém jazyce kategorie III. A. Všichni účastníci byli výborně připraveni a předvedli vynikající výkony.

Zimní pohádka v předvánočním čase

V pondělí 11. 12. 2017 jsme my, žáci 3. ročníku zdravotnického lycea a obchodní akademie, vyrazili v doprovodu vyučujících Mgr. Moniky Schweidlerové a Mgr. Pavla Hanáka v rámci výuky anglického jazyka za kulturním zážitkem do Burantheater v Brně. Čekalo nás představení s názvem Winter's Tale - Zimní pohádka, které zpracovali žáci ostravského gymnázia.

Evropský den jazyků?

Se zahraničními studenty z Evropské dobrovolné služby

Jak se žije zahraničním studentům v České republice?  Co je v naší zemi zaujalo nebo naopak znechutilo? Umíme komunikovat s lidmi pocházejícími z různých zemí, z odlišného kulturního, náboženského a rodinného prostředí?

Lužánky - středisko volného času Brno hostí každým rokem skupinu zahraničních dobrovolníků Evropské dobrovolné služby. Naši školu navštívili společně s českou koordinátorkou tři EDS dobrovolníci z Portugalska, Francie a Španělska. Ve čtyřech gymnaziálních třídách realizovali projekt Živá knihovna. Studenti postupně procházeli třemi konverzačními skupinami, ve kterých každý dobrovolník představil svou živou knihu s vlastním příběhem, z níž se „četlo“ formou společného dialogu.

Anglické divadelní přestavení - Pán much

Ve středu 12. 4. 2017 jsme my, studenti 3. ročníku obchodní akademie, vyrazili v doprovodu vyučujících Mgr. Moniky Schweidlerové a Mgr. Pavla Hanáka v rámci výuky anglického jazyka za kulturním zážitkem do hlavního města Jihomoravského kraje - Brna. Čekalo nás představení s názvem Lord of the Flies - Pán Much, které zpracovali studenti brněnského Gymnázia Bystrc se svým divadelním spolkem GyBy Theatre . Příběh byl zpracován na základě stejnojmenné knižní předlohy Williama Goldinga, anglického prozaika 20. století, nositele Nobelovy ceny za literaturu.

2. ročník letní školy angličtiny na vyškovském gymnáziu

Letní škola AJ

Předposlední týden proběhl na vyškovském gymnáziu druhý ročník letního intenzivního kurzu angličtiny. 43 účastníků kurzu všech věkových kategorií strávilo pět dní konverzací, hraním her, zpíváním, diskuzemi na aktuální témata, procvičováním situací běžného života, ale i opakováním základů gramatiky odlehčenou formou. To vše výhradně v anglickém jazyce. Kurz byl zorganizován pod hlavičkou Centra dalšího vzdělávání při vyškovském Gymnáziu a SOŠZE a veden zkušenými lektory z řad rodilých britských a amerických mluvčích momentálně působících v České republice.

Stránky