aktivity

Sladké plody jedovatých rostlin

Jubilejní 40. ročník přehlídky prací SOČ byl pro naši školu velmi úspěšný. Naše studentka ze septimy A Veronika Babyrádová zvítězila ve velké konkurenci prací v oboru Tvorby didaktických pomůcek a technologií nejen v kole okresním a krajském, ale i celostátním.

Botanické poznání

Dne 26. 6. 2018 jsme se my, žáci prvních ročníků a kvinty, zúčastnili exkurze do Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Zde jsme se rozdělili do skupinek dle tříd. Každý obdržel dva pracovní listy, které nám pomohly uspořádat si všechny získané informace. Jednotlivé skupinky se vystřídaly ve venkovní části areálu a ve sklenících, kde jsme objevovali krásy přírody. Ve sklenících jsme viděli rostliny od kaktusů přes masožravé rostliny až po živoucí fosilii Wollemii nobilis. Nejvíce se nám líbil venkovní areál, kde krásná příroda v kombinaci s přívětivým počasím vytvořila nezapomenutelný zážitek. Díky tomu, že byla každá rostlina označena štítkem se svým jménem, nám některé zajímavé utkvěly v paměti.

Velký úspěch – 2. místo v celostátním kole!

Vynikajícím způsobem zakončily školní rok studentky MB, které v konkurenci 14 finalistů (za každý kraj nejlepší tým) v soutěži EuropaSecura získaly 2. místo. Za výbornou reprezentaci školy v náročné soutěži můžeme poděkovat Tereze Jedličkové, Sarah Barákové, Anně Zadražilové a Tereze Holzerové.

Účast na MČR dorostu v atletice

O víkendu se konalo v Praze Na Julisce Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v atletice. Barvy oddílu Orel Vyškov hájila v chůzi na 5 000m Leona Hanulíková, která je studentkou vyškovského gymnázia. V krásném novém osobním rekordu 31:18.88 si došla pro parádní 9. místo.

Send a postcard

Studenti sekundy se zúčastnili celostátní soutěže Send a postcard. Soutěž podporuje rozvoj komunikativních dovedností v anglickém jazyce. Studenti představili město Vyškov, kde žijí. Připravili si scénář a v rámci videa natáčeli v zoologické zahradě, Smetanových sadech, Zámecké zahradě, na náměstí a našem gymnáziu.

Informace pro žáky budoucích 1. ročníků 2018/19

Výuka ve školním roce 2018/19 začíná 3. září 2018 v kmenových třídách. Rozpis kmenových tříd bude vyvěšen ve vestibulu školy.

Auf Wiedersehen, liebe Freunde!

Studenti němčiny Gymnázia a SOŠZE Vyškov pokračovali letos v červnu v tradici výměnných pobytů s družební školou v německém Karlsbadu ve spolkové zemi Bádensko–Württembersko. Naše spolupráce s partnerským gymnáziem začala už v roce 1994.

Zdravotníci na mistrovství světa Superbike 2018

Ve dnech 8. - 10. 6. 2018 se studenti oboru zdravotnický asistent zúčastnili zdravotnického zajištění mistrovství světa Superbike 2018 v Brně na Masarykově okruhu. Byli vyškoleni v poskytování specializované zdravotní péče světovým jezdcům. Jejich počínání bylo hodnoceno velice kladně, studenti byli pochváleni za efektivitu práce, houževnatost a přístup k zadaným úkolům.

Pochvala patří těmto studentům: Aneta Pavelcová, Karel Jaroš, Martin Benko, Lucie Hutníková, Dominika Karafiátová, Adam Gryc.

 

Tercie bodovala v matematických soutěžích

Ve 2. pololetí se někteří žáci TA zúčastnili nejrůznějších matematických soutěží. Vedli si výborně. V matematickém Klokanovi v kategorii tercie a kvarty obsadili první tři místa: 1. místo Simona Mozgová, 2. místo Martin Kužílek, 3. místo Ondřej Jakub Chromý. V okresním kole Matematické olympiády, kterému předcházelo náročné školní kolo, byla na 2. místě Simona Mozgová a na 3. místě Robert Kudlička. Žáci TA se přihlásili i do soutěže Matematický expres, kde obsadili pod názvem Mašinky pěkné 15. místo z 61 účastníků z Česka a Slovenska. V okresním kole Pythagoriády se umístila na krásném 2. místě Simona Mozgová, Robert Kudlička bral 3. místo. V této době ještě probíhá matematická soutěž přes internet Kokos, ve které soutěží Simona Mozgová a Martin Kužílek.

Jak se studuje v asijských metropolích

Bývalý student obchodní akademie David Gardáš navštívil své mladší spolužáky na SOŠ, aby se s nimi podělil o své zážitky ze studia v Číně. Už během studia na obchodní akademii ve Vyškově byl rozhodnutý pokračovat ve studiu ekonomie a čínštiny. Jeho sen se mu splnil.

Stránky