Aktivity a úspěchy 2016/2017

Česky

Florbalový vánoční turnaj

Z Poháru rektora UNOB opět vítězně

Ve čtvrtek 22. 9. 2016 se uskutečnil 8. ročník vědomostně-dovednostního závodu O pohár rektora Univerzity obrany. Naše týmy opět předvedly nejen vynikající sportovní výkony ve vytrvalostním běhu, na lezecké stěně, koloběžkách, překážkové dráze, při hodu granátem na cíl a střelbě ze vzduchovky, ale také prokázaly dobré znalosti z matematiky, fyziky a angličtiny ve vědomostních testech.

První místo z loňského roku obhájilo družstvo ve složení Natka Šťastná (XB), Jirka Setinský (3. A) a David Králík (4. A). Ani druhá hlídka nezůstala bez medaile. Dáša Dvořáková (OB), Honza Osolsobě (OA) a Dominik Papp (XB) vybojovali bronz. Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a gratulujeme!!!

Štítky: 
Česky

Krajské kolo CORNY poháru

Již tradičně začátkem roku proběhlo krajské kolo atletické soutěže středních škol CORNY v Břeclavi. Jako každým rokem zde mělo vyškovské gymnázium své zastoupení v kategorii chlapců i dívek.

Už od počátku bylo jasné, že se chlapci budou prát o nejvyšší místa. Po prvních disciplínách měly téměř všechny školy stejný bodový zisk, a tak se dal čekat napínavý souboj až do konce. Jednou ze silných disciplín byl pro chlapce běh na 1500 m, kde nakonec Jan Osolsobě a Dominik Papp vybojovali 2. a 3. místo a posunuli naši školu na první pozici. V následujících disciplínách zvýraznili náskok Eliáš Urban, který suverénně ovládl běh na 400 m, a Jiří Setínský s velice statečným výkonem na stejné trati. Výška hochů taktéž patřila Vyškovským - Dušan Morbitzer s hodně vylepšeným osobním maximem skončil na druhé pozici a Vojtěch Růžek taktéž s velmi dobrým výkonem, který stačil na 3. místo. Závěrečnou tečku tomuto klání dala štafeta na 100, 200, 300, 400 m ve složení Smetana, Osolsobě, Urban, Papp, která výborným výkonem ještě zvýraznila vedení.

I přes protesty druhé školy vybojovalo Gymnázium a SOŠZE Vyškov historický postup do republikového finále, na kterém měl podíl celý tým ve složení: David Šenk, Martin Smetana, Jakub Doležal, Eliáš Urban, Dominik Papp, Jan Osolsobě, Jan Zmrzlý, Jindřich Minařík, Adam Žalud, Dušan Morbitzer, Vojtěch Růžek a Jiří Setínský.

V dívčí soutěži byla konkurence velice silná, ale ani zde jsme se úplně neztratili. Po velmi dobrých výkonech zejména v běhu na 800 m (Natálie Šťastná 5. místo) a skoku vysokém (Tereza Kůsová 5. místo) obsadil Vyškov krásné 6. místo.

Dominik Papp

Štítky: 
Česky

Úspěch volejbalistek

Volejbalistky

Pátek 6. 1. 2017: pan profesor Herman mi oznamuje, že pojedu jako doprovod volejbalistek na krajské kolo kategorie Střední školy do Znojma. Většina tělocvikářů odjíždí na LVK do Rakouska, zbytek je nemocný. Prý to zvládnu.

Pátek 13. 1. 2017: 6:30 ráno sraz u školy a odjezd do Znojma. V hale chvilka nervozity – jak budou vypadat skupiny, jaký bude hrací systém, jak vypadají soupeřky, jaké si vezmeme dresy – prostě klasický předzápasový průběh turnaje. V tříčlenné skupině jsme soupeřky dvakrát porazily 2:0. Výsledek vypadá na snadná vítězství, ale v jednom okamžiku při výrazném vedení soupeřek nám do smíchu nebylo…

V semifinále na sebe narazily vítězky 1. skupiny s druhými v pořadí 2. skupiny. Naše děvčata opět vyhrála 2:0, i když pochopitelně přibylo nervozity a o svoje práva se začala hlásit únava. Vždyť jsme hrály už třetí zápas po sobě bez delších přestávek. Ale soupeřky na tom byly podobně.

Finále je tady! Soupeřky z Gymnázia Brno, Křenová nejsou našim hráčkám úplně cizí, už se s nimi na různých volejbalových akcích potkaly. Zatímco trenérka soupeřek v klidu sedí na střídačce, já pochoduji jako tygr v kleci sem a tam. I když jsem volejbal hrála asi 10 let rekreačně a za znalce se nepovažuji, snažím se děvčatům občas poradit, povzbudit je. Sedět na lavičce bych nevydržela.

V jeden okamžik jsme začaly soupeřky dohánět a podařilo se vyrovnat skóre, ale oddechový čas soupeřek naše úsilí narušil. Protihráčky mají mohutnou podporu svých spolužáků v publiku. Možná i to nakonec bylo důvodem, že jsme finálový zápas nevyhrály…        

Druhé místo na turnaji a v celém Jihomoravském kraji je vynikající. Děvčatům ještě jednou blahopřeji a děkuji za skvělou reprezentaci školy.

 

Ivana Voženílková

           

           

          

Česky