Aktivity a úspěchy TV GYM + SOŠ

V rámci tělesné výchovy je na našem Gymnáziu studentům umožněno účastnit se řady aktivit a akcí.

V první řadě se jedná o pořádání sportovních kurzů. Během zimy jsou to lyžařské a snowboardingové výcviky, které probíhají v rakouských Alpách (Hochzillertal, Saalbach) nebo na Slovensku (Velká Rača). V létě naši studenti vyráží na vodu (Vltava) nebo na kola (Moravský kras, Rejvíz).

V podobném duchu organizujeme různé akce ve spolupráci s protidrogovou preventistkou (Akce minimálního preventivního programu), například víkendové pobyty na našich horách během celého roku. Od letošního školního roku se naše škola zapojila do evropského projektu Škola podporující zdraví a připravuje pro naše studenty další program.

Naši studenti nechybí ani na různých sportovních soutěžích a tradičně dosahují vynikajících výsledků. Svoje sportovní schopnosti a dovednosti měří s ostatními školami v okrese, kraji i celé republice. V měsíci květnu pak tradičně probíhá Joklův memoriál, ve kterém bojují o vítězství jednotlivé třídy naší školy.

Aktivity a úspěchy 2018/2019

Štítky: 
Česky

Juniorský maraton 2019

V úterý 23. 4. se studenti naší školy zúčastnili krajského kola Juniorského maratonu. Byly nasazeny dva týmy - Gykovy Runners (Tomáš Bohuslav 3.B, Eliáš Urban 8.OA, Natálie Šťastná 8.OB, Jakub Jeřábek 2.A, Tereza Mazlová 6.XA, Milan Piluša, Klára Strnadová, Vojtěch Kudlička 3.A, Ondřej Krupica, Martin Smetana 4.B) a Gykovy Runners A- (Petr Novotný 3.ZL, Jan Jireš, Anna Deuserová, Radek Bastl 7.MA, Sára Přecechtělová 5.QA, Adéla Jelínková 6.XA, Dominik Ambroz 3.A, Michal Nedoma 1.AK, Karel Jaroš 3.ZL, Adam Gryc 3.ZA). 

I přes veškerou snahu se náš "áčkový" tým umístil až na šestém místě (čas 2:46:09), těsně za postupovými pozicemi. "Mínusový" tým skončil dvacátý pátý (čas 3:26:20).

Nejrychlejším běžcem gymnázia byl Tomáš Bohuslav s časem 14:01, což je sedmý nejrychlejší čas celého závodu. 

Všem účastníkům děkujeme. Zejména běžcům, že i přes nepřízeň počasí nepolevili a podali krásné výkony. Těšíme se na příští rok.

Více fotek na: https://www.facebook.com/pg/gykovy/photos/?tab=album&album_id=10158075371919179

 

Jakub Šišma, 7.MA

Štítky: 
Česky

Na ostří brusle

V pátek 15. 3. 2019 se na zimním stadionu ve Vyškově uskutečnilo historicky první hokejové derby mezi gymnáziem a střední školou zdravotnickou a ekonomickou, na jehož organizaci a vzniku se podíleli studenti, v jejichž čele stáli Vladimír Hynšt a Tomáš Zouhar.

Celá událost byla zahájena po příchodu všech tříd, které se rozhodly podpořit svůj hokejový tým. Nejprve na led vstoupil tým Gykovy v čele s kapitánem Petrem Poláchem, následně nastoupili na plochu hráči SOŠZE, které vedl Michal Nedoma. Po proslovu hlavního organizátora a pana ředitele proběhlo vhození čestného buly a zápas mohl začít.

V první třetině zápasu se tým Gykovy dostal do vedení vstřelením prvních tří gólů. Dále úspěšně odolával nátlaku ze strany SOŠZE, která inkasovala následný gól. Po uklidnění jásajících tribun začala druhá třetina, v níž SOŠZE potlačila Gykovy snížením gólového rozdílu.

V poslední třetině bylo vidět značné vyčerpání na obou stranách. SOŠZE však jejich snaha dorovnat skóre nestačila, tím pádem zápas skončil vítězně pro tým gymnázia, který své skóre navýšil na 11:5. Aby však byl tento výsledek právoplatný, bude si ho muset gymnázium obhájit i v následujícím roce.

Po ukončení klání se obě strany seřadily na ledové ploše a kapitán vítězného mužstva převzal za intenzivního jásání tribuny putovní pohár od pana učitele Františka Hermana.

Celá akce se setkala s nevídaným nadšením jak ze strany zúčastněných hráčů, tak i ze strany fanoušků a přihlížejících pedagogů.

Děkujeme všem, kteří se derby zúčastnili nebo se podíleli na průběhu celé akce, a doufáme, že příští rok se opět setkáme ve stejně hojném počtu, jak tomu bylo letos.

Organizační tým

Štítky: 

Oslabené družstvo kluků vybojovalo na Středoškolském atletickém poháru 5. místo

Již tradičně se i letos v září konal Středoškolský atletický pohár. Naše škola postavila chlapecké i dívčí  družstvo a jejich výkony rozhodně stály za pozornost. I přes některé potíže chlapci hladce proklouzli do krajského kola, děvčata se z okresu dále nedostala.

Ve čtvrtek 20. září se všichni naši reprezentanti sešli na vyškovském Stadionu za parkem k okresnímu kolu Středoškolského atletického poháru. V devět hodin a třicet minut vše vypuklo během na 60 metrů dívek a celý program zakončily ve dvanáct hodin štafety na 4x200 metrů chlapců. Z chlapců přinesli největší bodový zisk družstvu Eliáš Urban a Martin Smetana, když získali 1393 respektive 1245 bodů a byli členy také vítězné štafety na 4x200 metrů. Z děvčat se nejvíce dařilo Sabině Fiantové a Veronice Murányi, které získaly 1135 respektive 1054 bodů a byly taktéž členkami dívčí štafety na 4x200 metrů. Po skončení všech disciplín proběhlo slavnostní vyhlášení. Naši chlapci se ziskem 8506 bodů obsadili první místo a vybojovali si postup do krajského finále. Děvčata získala 6790 bodů a obsadila v okresním kole krásnou druhou příčku.

Pět dní po okresním kole se naši chlapci v úterý 25. září vydali na krajské finále do Břeclavi. Tým oslabený neúčastí některých žáků ze třetího ročníku, kteří tou dobou byli na školním výletě, měl značně snížené šance na postup do celorepublikového finále, nicméně kluci neztráceli naději a bojovali do posledního dechu. Největší nadělení všem závodníkům však způsobilo počasí, když při příjezdu do Břeclavi bylo sotva deset stupňů a foukal nepříjemný studený vítr. V deset hodin i přesto celý program započal. Hned v prvních dvou disciplínách se nám dařilo. Ve vrhu koulí chlapců vylepšili svoje výkony oproti okresnímu kolu jak Sam Gürtler (výkon: 11,90m), tak Adam Kaplánek (11,65m) i Adam Žalud (11,30m). V dálce se všichni kluci také zlepšili a byly z toho výkony: Eliáš Urban (6,11m), Milan Piluša (5,35m) a Matěj Haumer (5,30m). Následovaly šedesátky chlapců, kde jsme z důvodu elektronického měření a běhu v nepříznivém počasí očekávali horší výkony. Jak jsme předpokládali, tak se také stalo, nicméně 7,78s Matěje Haumera i 7,82s Tomáše Floruse jsou výkony, za které zaslouží pochvalu. Na patnáctistovce se představila jedna z našich hlavních opor Martin Smetana, který jako obvykle předvedl kvalitní výkon a obsadil celkově čtvrté místo za výkon 4:35,38s. Druhým naším zástupcem byl Vojta Kudlička, jenž předvedl 4:54,55s. Zároveň s patnáctistovkou se nám již také pomalu rozbíhala výška, kde se opět představil Martin Smetana spolu s Milanem Pilušou. Martin zapsal výkon 1,69m a nebýt bolavé nohy, určitě by jeho výkon byl výrazně lepší. Milan zapsal 1,49m a 381 bodů. Na čtyřstovce se blýskl Eliáš Urban, který jasně zvítězil a přinesl týmu 762 bodů. Druhý náš zástupce Mira Cvek zaběhl 57,24s a má alespoň motivaci pokusit se do příštího ročníku o zlepšení. Celý program byl opět zakončen štafetou na 4x200 metrů. Štafeta ve složení Haumer, Piluša, Florus a Urban si doběhla pro celkově páté místo, když hlavně na posledním úseku Eliáš Urban vytáhl štafetu z posledního místa na konečné třetí místo v rozběhu. Kluci v celkovém součtu obsadili páté místo s celkovým ziskem 8121 bodů a nebýt absence kluků ze třeťáku, je vysoce pravděpodobné, že by bojovali o příčku nejvyšší, když na první místo scházelo pouhých 420 bodů. Kluci a také pan učitel Herman zaslouží obrovskou pochvalu za příkladné reprezentování naší školy.

Eliáš Urban, OA

Více fotek na: https://www.facebook.com/pg/gykovy/photos/?tab=album&album_id=10157565385729179

Foto: Tereza Palíšková, QA

Štítky: 
Česky

Poděkování za nová školní trička

V letošním roce vznikla nová školní trička, která jste už mohli zahlédnout na různých sportovních akcích, jako je například Běh srdcem, Juniorský maraton. Ráda bych poděkovala těm, bez kterých by dresy vůbec nevznikly.

Největší dík patří firmě vyrobadresu.cz, která darovala škole 10 dresů a také přispěla k výrobě dalších. Dresy nám vytvořili z příjemného a komfortního materiálu. Snažili se nám vyhovět ve všem tak, aby dresy byly přesně podle našich představ. Dále vděčíme firmě Aspena za sponzorský dar a za podporu při vzniku školních triček.

Za atraktivním a pěkným návrhem trička se skrývá grafička Hana Trávníčková, které také děkujeme.

Ráda bych ještě za sebe poděkovala paní učitelce Klimešové, Höferové a Vejmolové za pomoc a podporu hned od úplného začátku.

Denisa Machalová, 7.MA

Štítky: 

Vánoční florbalový turnaj

V pátek 21. 12. 2018 se již tradičně odehrál Vánoční florbalový turnaj, kterého se zúčastnila smíšená družstva obchodní akademie a zdravotnických oborů na Gymnáziu a SOŠZE Vyškov. Všechny týmy se nejprve utkaly v základních skupinách a pak následovalo vyřazovací kolo, ze kterého postoupili vítězové do semifinále. V dramatickém a vyrovnaném finále se utkaly výběry 2. a 3. ročníku zdravotnického asistenta a zdravotnického lycea.

A konečné pořadí celého turnaje je:1. místo: 2. ročník ZA + ZL

2. místo: 3. ročník ZA +ZL

3. místo: 1. AK

 

Blahopřání ke skvělým výkonům však patří všem zúčastněným hráčům a hráčkám.

Mgr. Renata Zourková, Mgr. Kateřina Grmelová

 

 

Štítky: 

Aktivity a úspěchy 2017/2018

Česky

Florbalový vánoční turnaj

V pátek 22. 12. 2017 se uskutečnil Florbalový vánoční turnaj. Akce se zúčastnili všichni studenti SOŠ z Gymnázia a SOŠZE Vyškov. Hráči všech družstev hráli s maximálním nasazením a hlavně fair play! Nedošlo k jedinému úmyslnému faulu či zákroku ani ke zranění. Krásnou atmosféru turnaje pomohli vytvořit i diváci z řad studentů, kteří hlasitě povzbuzovali. Zápasy ve skupinách byly většinou vyrovnané a někdy i velmi dramatické. Konečné pořadí družstev:

1. místo 4. ZL – zdravotnické lyceum

2. místo 2. ZL + 2. ZA – zdravotnické lyceum a zdravotnický asistent

3. místo 3. AK – obchodní akademie

Vítězná družstva byla odměněna diplomem a malou sladkostí pro každého hráče. Celý tento turnaj tak přispěl k pěkné předvánoční atmosféře.

A na závěr nezbývá nic jiného než poděkovat všem hráčům a rozhodčím za příjemné sportovní zážitky!

vyučující tělesné výchovy

 

 

Juniorský maraton 2018

Dne 16. 4. se v Brně uskutečnil 22. ročník Juniorského maratonu. Své zastoupení zde měla i naše škola, která do boje vyslala desetičlenné družstvo ve složení: Sebastian Hajzler, Tomáš Bohuslav, Tereza Mazlová, Jakub Jeřábek, Denisa Machalová, Leona Hanulíková, Sabina Fiantová, Jiří Setinský, Vojtěch Kudlička, Dominik Papp.

Závodu se účastnilo 15 družstev z celého Jihomoravského kraje. Již od prvního úseku jsme se řadili k favoritům na postup do celostátního kola. První místo drželo zcela jednoznačně Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka Brno. Ovšem na druhém až čtvrtém místě se bojovalo o postup všemi dostupnými silami. Bohužel měla naše škola o jednu dívku více než ostatní školy. I když se naše dívka snažila ze všech sil, bylo téměř nereálné držet stejné tempo jako chlapci.

Nakonec jsme se umístili na krásném 4. místě s výsledným časem 2 hodiny 53 minut 20 sekund. V týmu sice panovalo mírné zklamání kvůli první nepostupové pozici, ale náladu nám spravila skvělá čokoláda od našeho dozoru, a určitě i výrazné součásti týmu, Mgr. Aleny Klimešové. Při vyhlášení jsme dostali informace, že náš čas by stačil na postup v jakémkoliv jiném kraji. Náladu jsme si zkazit nenechali. Spokojeni s předvedenými výsledky jsme jeli domů a již nyní se těšíme na další ročník.

Dominik Papp

Fotogalerie na: https://www.facebook.com/pg/gykovy/photos/?tab=album&album_id=10157141174004179

 

Štítky: 
Česky

Sportovní den SOŠ

V pátek 29. 9. 2017 se opět, jako každý rok, konal sportovní den na SOŠ. Sešly se všechny třídy zdravotnických oborů a obchodní akademie, aby strávily páteční dopoledne volejbalem. Podle rozlosování skupin si zahrály všechny třídy. Letošní prváci se ukázali jako velice schopný tým, ale nakonec 1.AK  obsadila krásné 3. místo. Vítězem se stalo spojené družstvo tříd 3.AK a 4.AK a těsně za nimi skončily 3.ZA, ZL a 4.ZL. Po vyhlášení výsledků a rozdání cen si žáci zahráli s učiteli. Tím byla celá akce ukončena. Letošní sportovní den se velice vydařil a doufáme, že tomu tak bude i další roky.

Nela Zehnalová a Žaneta Horáková, 2.ZL

Štítky: 

Účast na MČR dorostu v atletice

O víkendu se konalo v Praze Na Julisce Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v atletice. Barvy oddílu Orel Vyškov hájila v chůzi na 5 000m Leona Hanulíková, která je studentkou vyškovského gymnázia. V krásném novém osobním rekordu 31:18.88 si došla pro parádní 9. místo.

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!

Štítky: 
Česky

Červenohorské sedlo 2018

Dne 14. 1. jsme my, žáci prvních ročníků SOŠ, vyrazili společně s vyučujícími na náš první lyžařský kurz do Ski areálu Červenohorské sedlo.

Samozřejmě stejně jako ostatní výcviky se ani ten náš neobešel bez malých i větších pádů. Užili jsme si spoustu legrace jak už na svahu, tak u každovečerních společenských programů, při kterých se většina z nás dostala do nečekaných pozic, předváděla pantomimu nebo spolupracovala v týmových hrách. Byla to skvělá akce, která z lidí, co se dříve jen potkávali na chodbě, udělala dobré přátele.

Každopádně si všichni odnesli spoustu zážitků a pár z nás i nějakou tu modřinu, ale hlavně všichni odjížděli s tím, že už umí lyžovat!!!

Za žáky prvních ročníku SOŠ Markéta Leciánová.        

 

Štítky: 

Sportovní kurzy - zima

Naše škola pořádá lyžařské a snowboardingové kurzy každý rok. Výcvik je povinný pro první ročníky čtyřletého cyklu a pro kvinty víceletého cyklu. Kromě nich se studenti ostatních ročníků mohou zúčastnit i nepovinného kurzu. Za sněhem vyrážíme hlavně do rakouských Alp a to do dvou známých středisek, na Hochzillertal a do Saalbachu. V minulých letech jsme jezdili i na na Velkou Raču na Slovensko. Studenti si na kurzech zdokonalují své lyžařské umění, někteří se lyžovat učí a součástí výcviku jsou i základy snowboardingu.

Gymnázium má k dispozici k zapůjčení jak lyžařské tak snowboardové vybavení.

Hochzillertal 2010

Dne 6. února 2010 se společně vypravily třídy 1.A a 1.B na lyžařský výcvik do rakouských Alp do Hochzillertalu. S výjimkou prvního dne bylo počasí po celý týden nádherné. Výhled na zasněžené a osvícené hory sluncem byl neuvěřitelný. Sjezdovky byly krásně upravené. A neustále jsme zkoušeli nové a nové trasy. Měli jsme super kolektiv nejen žáků, ale i profesorů. Nejhodnější samozřejmě byl pan profesor Herman, který svým svěřencům rozdával tatranky. DĚKUJEME!!!

Hochzillertal 2013

Hochzillertal 2013

Vše začalo 16.12. 2013. Tento den se v 6 hodin ráno vyjíždělo z Vyškova od nemocnice. Cesta byla dlouhá, ale dorazili jsme v pořádku. Kolem druhé hodiny jsme dojeli na Hochzillertal. Nahoru jsme vyjeli kabinou a ubytovali se. V šest hodin byla večeře a poté jsme se sešli ve společenské místnosti. Učitelé nám řekli základní věci o chování na sjezdovkách. Žádná hra nebyla. Ve 22:00 jsme šli spát.

První den výcviku se lišil od ostatních. Ráno byla snídaně a v 9:00 jsme šli na svah. Nejdříve jsme se rozdělovali do tří skupin. Odpoledne ve 12:00 hodin byl oběd v restauraci. Poté následoval polední klid do 14:00. I odpoledne se lyžovalo 2 hodiny. Po výcviku byla opět chvilka na odpočinek, v 18:00 byla večeře a pak večerní program. Ten měli na starost holky a kluci z jiných tříd. Hráli jsme různé hry a potom následovala večerka v deset.

18.12. 2013. Tento den začínal stejně jako ten předtím, ale s jedním rozdílem - dopoledne jsme už jezdili ve svých skupinkách. Učitelé se nám měnili. Do čtyř hodin jsme lyžovali. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Vše se zase opakovalo, ale opět byla jiná přednáška a zábava a následovala tradiční večerka.

19.12. 2013. Třetí den je vždy kritický. Toto dopoledne se družstva spojila. Kromě trojky. Jezdili jsme celkem prudké svahy. Odpoledne bylo odpočinkové. Večer byla jen přednáška a hry.

20.12. 2013. Byl to předposlední den lyžování. Všichni si to užívali, jak nejvíce to šlo. Odpoledne jsme šli do restaurace, kde jsme si dali čokoládu. Restaurace byla nahoře na svahu, takže tam byl krásný výhled na hory. Odjížděli jsme skoro za tmy a poté nás čekala opět večeře, přednáška a večerní program. Tento večerní program byl výjimečný. Chystala ho Terezka. Byla diskotéka, protože to byl poslední večer. Začalo se hrou. Museli jsme na kousku papíru novin stát co nejdéle - ve dvojici. Tato hra byla velmi namáhavá. Hry byly prokládány jak disco tanci, tak pomalými tanci. Pak nás Terezka s Dankou naučily nový tanec - MADAGASKAR.  Pro velký úspěch jsme na závěr hráli opět hru s novinami. Kolem 23:00 byla večerka.

21.12. 2013. Dopoledne jsme se ve skupinkách rozdělili na ještě menší skupinky. Tak jsme jezdili celé dopoledne. Odpoledne se jezdilo jen chvilku, protože kolem druhé až třetí hodiny jsme museli být sbaleni. O půl 4 jsme nasedli opět do kabinek, které nás svezly dolů. Šli jsme si nakoupit do obchodu a jeli jsme.

22.12. 2013 jsme kolem jedné hodiny přijeli do Vyškova. Všichni  jsme se vrátili  v pořádku. Vylyžovaní a spokojení.

 

                   

Česky

Lyžák 2017

V neděli ráno 5. 2. 2017 jsme my, studenti SOŠ, odjeli na lyžařský výcvik do Karlova pod Pradědem. Po příjezdu jsme se ubytovali a poté nás čekala první jízda na sjezdovce, kterou jsme měli pár kroků od penzionu. Popravdě, některým nám v plné lyžařské výzbroji dal zabrat i ten kousek a již samotné přemístění nahradilo zahřívací rozcvičku.  Budíček v sedm, večerka v deset a mezitím program naplněný lyžováním, snowboardováním, povinným nástupem, večerními hrami a neodmyslitelně také dobrým jídlem, legrací a pohodou.

Díky trpělivým instruktorkám odjeli z hor i ti, kteří nikdy předtím na lyžích nestáli, jako téměř dokonalí lyžaři. Ale co je hlavní, všichni jsme se vrátili zdraví, nepolámaní, spokojení a plní nových zážitků a krásných vzpomínek!

Za všechny účastníky zájezdu žákyně 1. ZL.

 

Štítky: 

Saalbach

Lyžařská oblast Saalbach – Hinterglemm – Leogang s 200 km propojených sjezdových tratí právem patří mezi nejlepší rakouské lyžařské oblasti. Ať nastoupíte do střediska v Leogangu, Vorderglemmu, Saalbachu nebo v Hinterglemmu, můžete se pohodlně pohybovat v celém propojeném areálu. Tato oblast nabízí pro každého něco, děti a začátečníci tu najdou cvičné louky i široké mírné svahy, dobří lyžaři budou nadšeni z krásných dlouhých středně těžkých nebo i těžkých sjezdů. Mezi nejnáročnější a nejhezčí patří samozřejmě tratě, na kterých se v roce 1991 jelo Mistrovství světa a na kterých se jezdí Světový pohár – tj. černá trať č. 15 a červená č. 13, které najdete nad Hinterglemmem, obě vedou z vrcholu Zwölferkogel. Další je pak červená trať č. 53, která vede z vrcholu Kohlmaiskopf do městečka Saalbach. Lahůdkou pro dobré lyžaře je černý 4 km dlouhý sjezd z vrcholu Schattberg - Ost do Saalbachu. Velkou výhodou tohoto nádherného střediska je dobrý systém umělého zasněžování, které pokrývá 90% všech sjezdových tratí. Snowboardisté ocení 2 funparky s halfpipe a dalšími atrakcemi. Celkovou příjemnou atmosféru dotváří 40 stylových hospůdek i větších restaurací, které jsou rovnoměrně rozmístěné v celém areálu. V celém údolí funguje samozřejmě i síť skibusů.

Letos se do Saalbachu podívalo 44 studentů z tříd 1.A a 1.B. Na fotky se můžete podívat na:

www2.gykovy.cz/drupal2014/2009/galerie/

Hochzillertall

Propojení lyžařských středisek a Hochfügen tvoří lyžařskou houpačku zvanou Ski – Optimal se 155 km velmi kvalitních sjezdových tratí, z kterých je 110 km uměle zasněžováno. Toto moderní středisko s velkou přepravní kapacitou vás mile překvapí dobře upravovanými širokými tratěmi i jejich rozmanitostí. Mezi nejhezčí a nejnáročnější tratě patří určitě 8 km dlouhý údolní sjezd do Kaltenbachu pojmenovaný po svém rodákovi Stephanu Eberhartovi – Stephan Eberharter Goldpiste. Další náročnější tratě vedou z vrcholu Marchkopf do Hochfügenu. Ti, co mají rádi široké, středně obtížné tratě a carvingový styl lyžování, budou spokojeni na širokých tratích nad Kaltenbachem. Ve středisku nechybí ani závodní trať a snowpark s halfpipe, trať určená jen snowboardistům, boardercrossová dráha nebo trať s boulemi, 2x týdně se tu koná noční lyžování. Jako všude v Rakousku, ani tady nezapomínají na občerstvení během lyžařského dne, a tak je tu na svazích rozmístěno i množství restaurací a hospůdek.

Prváci ve Schladmingu

Po vánočních prázdninách se třídy 1. A a 1. B zúčastnily lyžařského výcviku ve středisku Schladming, kde se letos pojede Mistrovství světa v alpském lyžování. Toto středisko má velké množství modrých, červených i černých sjezdovek. Všechny jsme zdolali i včetně té závodní, někteří na snowboardu, jiní na lyžích. Počasí se nám vydařilo, a proto jsme si třetí a čtvrtý den mohli užívat slunných výhledů na vrcholky zasněžených velehor. Večerní zábava byla plná her a legrace, kde nechyběla ani kytara.

Eva Šenková 1.A

Sportovní kurzy - léto

Letní sportovní kurzy mají na naší škole dlouholetou tradici a nabízí pestrý výběr aktivit.

Mezi nejoblíbenější kurzy patří bezesporu sjíždění řeky Vltavy. Z dalších kurzů potom cykloturistika spojená s in-line bruslením a jinými sportovními aktivitami. V minulých letech se naši studenti dostali i na rafty do Rakouska nebo se utábořili na Komáří louce, kde si vedle kol osedlali i koně, absolvovali základy skálolezectví a kanoistiky na klidné vodě. V roce 2009 vyrazili do Jeseníků na Rejvíz.

V letošním školním roce nabídku lehce pozměníme. V nabídce bude pobyt v Českém Ráji pěšky i na kolech, se základy kanoistiky a skálolezectví, na Mušově  na kolech i na vodě se základy windsurfingu a pestrý program aktivit bude probíhat i ve Vyškově, např. cyklo, sebeobrana, lanové aktivity a další.

Sportovní kurz Malá Skála SOŠSportovní kurz Malá Skála SOŠ

V neděli 8. června 2014 jsme se vydali na cestu vlakem z Vyškova na Malou Skálu. Hned po ubytování v campu zvaném Ostrov jsme se vydali na naši první výpravu, a to na takzvané Chléviště.

Další dny jsme pokořili Pantheon, neboli Panťák, v nedalekém skalním městečku Klokočí během bojovky našli sladký poklad, v lanovém centru díky zkušeným instruktorům překonali sami sebe i své fobie. Následovalo sjetí Jizery na raftech a zpětný návrat do kempu na koloběžkách.

Čtvrtý den nás zavál do krás Prachovských skal, kde se natáčela spousta pohádek. Poté jsme zavítali do Jičína, města Rumcajse a města, kde i dnes je možné potkat draka. Večer jsme zakončili u ohně s buřty a s kytarou.

Pátého dne se uskutečnilo obávané, ale mnohými i netrpělivě očekávané skálolezectví s trasami různé obtížnosti. 

Poslední den, pátek 13., nás čekala už jen lukostřelba, která překvapivě některým z nás šla, a to bez ztrát na životech.

Následně jsme se přemístili na nádraží a hurá domů, kam jsme v pořádku dorazili, plni zážitků a nových zkušeností. I když se každý z nás těšil na to, až se vyspí ve své posteli, tak tento kurz považuji za jeden z nejlepších a nezapomenutelný.  

Adriana Straková, 3.EL

  

 

Štítky: 
Česky

Letní sportovní kurz studentů 3. B, MA a MB - Nové Mlýny

Dnem 20. 6. 2011 byl zahájen letní sportovní kurz  studentů 3. B, MA a MB na vodní nádrži Nové Mlýny. Sraz proběhl celkem bez komplikací. Vyrazili jsme velmi stylovým autobusem značky Karosa směrem k Brnu. Tento jedinečný autobus jsme opustili u Sconta a na kolech se vydali dál do naší cílové stanice, kterou byl kamp Mars u nádrže Nové Mlýny. Zde jsme setrvali až do pátku a většina aktivit probíhala právě na tomto místě.

Po zvládnutí 43 km z Brna do kempu jsme se ubytovali, lehce si odpočinuli a seznámili se s teorií windsurfingu. V úterý byl zahájen samotný výcvik, v průběhu kterého jsme byli rozděleni do tří skupin se samostatným programem na následující dny. Naše skupina začala půldenním výletem na Dívčí hrad. Potom jsme pokračovali výcvikem na windsurfech, avšak při nepřízni větru, který foukal až příliš, se výcvik moc nedařil. Ale i tak jsme vytrvali až do konce. Poté jsme si vyzkoušeli skákací boty - velmi zajímavá a zábavná zkušenost!

Na středu jsme měli naplánovaný geocaching čili hledání ukrytých pokladů pomocí GPS. Jako jedné z mála skupin se nám povedlo tzv. kešku najít. Na obranu jiných družstev musím říct, že byla velmi dobře schovaná a nebýt nápaditého Kristiána, určitě bychom ji nenalezli ani my. Odpoledne jsme měli druhou část výcviku na surfech. Tentokrát už vše šlo o hodně lépe díky počasí a také díky tomu, že jsme měli již částečně zvládnuté základy. Dle mého názoru se jedná o velmi zajímavý sport, ale i velmi obtížný vzhledem k tomu, že jste závislí na počasí. Je také fyzicky náročný, zejména pokud nemáte dostatečně zvládnutou techniku. Řekl bych, že začátky windsurfingu jsou mnohem obtížnější než například zvládnutí základů jízdy na snowboardu.

Dalším bodem našeho programu byl kiting. Je to na první pohled taková nevinná dětská hra -  pouštění  draka -, avšak v tomto případě jde o draky daleko větších rozměrů. Proto mají díky síle větru neuvěřitelnou sílu, dokážou  pohnout i s člověkem vážícím 80 kg, a to i když stojí nohama pevně na zemi. Viděli jsme i ukázku kitingu na vodě – naskytl se nám velmi impozantní pohled na draka, který měřil zhruba 2,5 x 0,7 m .

Na předposlední den jsme měli v plánu celodenní výlet na kolech. Vyrazili jsme do Lednice a k Janovu hrádku v blízkosti lednického zámku. Tento areál nás okouzlil také svými přírodními krásami, zejména zámeckým parkem, který postupně přechází v malý lesík. Janův hrádek je velmi kuriozním hrádkem, neboť byl postaven jako zřícenina - romantické místečko pro šlechtu. Tento výlet jsme zakončili dobrým obědem. Já s přáteli jsme se podívali do restaurace U Tlustých, která je doporučovaná Zdeňkem Pohlreichem. Vařit zde tedy opravdu umějí :D.

Poslední den byl poměrně hektický vzhledem k balení a dokončování zbývajících bodů našeho programu. Avšak nakonec jsme vše zvládli a zdárně jsme se dopravili domů do Vyškova.

Závěrem mohu říct, že se tento sportovní týden opravdu povedl. Nikdo nebyl závažně zraněn a já i mí spolužáci jsme si ho opravdu užili. Jistě bych novomlýnský letní výcvikový kurz doporučil i následujícím třeťákům.                                                         

Lukáš Gron  a spol. MB

Sportovní kurz MALÁ SKÁLA

V neděli 9.6.2013 v 8.01 hodin jsme my, žáci třetího ročníku zemědělských a ekonomických oborů, vyrazili z vlakového nádraží směr Malá Skála. Naštěstí nás čekal pouze jeden přestup, a to v Pardubicích. Sice to byl cvrkot za 6 min přeběhnout s krosnami na zádech na nástupiště číslo 3, ale my šikovní a zdatní žáci jsme to zvládli.

Po dalších dvou hodinách nás vlak dovezl na Malou Skálu, kde nás čekal pan Havel s autem. Do něj jsme naházeli zavazadla a odcupitali do kempu. Zde jsme si rozdělili karavany a pomalu se ubytovali. Každý ještě dojedl svačinu z domova, respektive řízky. Kolem třetí odpolední hodiny nás pan Havel vzal na procházku po okolí mezi krásnou přírodu a hlavně skály. První večer i ty následné jsme si zpestřili „békáním“ u kytar, hraním her a klábosením o nových zážitcích.

Druhý den ráno jsme vyrazili nad kemp na „Panťák“, zříceninu hradu s kostelíkem. Odpoledne nás autobus zavezl do nedalekých Klokočských skal hrát bojovku. To byl ale zážitek! Po kolenou jsme lezli do jeskyní s čelovkami na hlavě, luštili všelijaké šifry a plnili úkoly. Nakonec byl přece jen sladký poklad nalezen.

Další den nás opět zavedli do skal, které jsme zdolávali již v plné horolezecké výzbroji a výstroji. Pro některé z nás to bylo první setkání se sedáky, lany a přilbami.  

 Ve středu jsme měli naplánovaný výlet do Prachovských skal a do Jičína. Večer opět u kytar jsme si zpestřili opékáním špekáčků u táboráku.

 Čtvrtek byl nejnáročnějším dnem. Dopoledne nás čekalo lanové centrum, kde s námi byl Láďa a Láďa a Honza alias Láďa. Tady se ukázalo, jak jsme na tom fyzicky. Různé překážky a dráhy uvázané mezi stromy nás prověřily. Největší adrenalin nám poskytla lanovka přes řeku, kdy jsme vylezli po lanovém žebříku na kmen. Tam nás Láďa přivázal a my šlápli do prázdna a fičeli na druhou stranu řeky. Dostat se zpět, to byla práce našich zdatných chlapců, kteří nás vytáhli zpět na kmen.

Po obědě na nás čekaly čtyři rafty a my vyrazili na Jizeru. Cestou jsme se kochali krásnou přírodou. V poslední části řeky se rozpoutala vodní bitva, kde nebyl nikdo ušetřen. Celí mokří jsme dorazili do cíle, vyskákali z lodí a na sluníčku se dosušili. Večer proběhla „békací“ rozlučka.

Poslední ráno nás probudil drobný déšť. Pohrozili jsme mu, že máme objednáno i na střílení lukem sluníčko. Mraky se rozestoupily a my mohli odstřílet na své poslední atrakci.

Odpoledne jsme se sbalili, naložili batohy do auta a vydali se směr vlakové nádraží. Před třináctou hodinou jsme zamávali Malé Skále a hajdy domů.

Ze sportovního kurzu nám zůstaly krásné zážitky a vzpomínky, a také plno fotografií. Ještě ve Vyškově jsme si slíbili, že se do skal za rok vrátíme.

Michaela Vojtková, žákyně 3. EL

 

 

 

 

Sportovní den SOŠ

Undefined

Sportovní den SOŠ

O tom, že i po sloučení Gymnázia se SŠZZE Vyškov probíhá na obou školách celá řada zajímavých akcí, svědčí podzimní sportovní den, který na přelomu září a října uspořádali pro studenty ekonomických a zemědělských oborů jejich vyučující.

Cílem této tradiční a mezi žáky SŠZZE velmi oblíbené akce, bylo nejen měření sportovních sil mezi studenty a jednotlivými třídami navzájem, ale především rychlejší seznámení nově přijatých žáků prvních ročníků s novým prostředím, spolužáky z vyšších ročníků a především pak lepší a rychlejší utužení nových třídních kolektivů.

O tom, že se to nad očekávání velmi dobře podařilo, svědčí nejen sportovní výkony studentů, ale i celkové umístění žáků prvních ročníků na medailových pozicích. V celkovém hodnocení tříd se totiž na 1. místě umístili právě studenti prvního ročníku oboru obchodní akademie, 2. místo patřilo budoucím maturantům třídy 4. EL oboru ekonomické lyceum a 3. místo si vybojovali studenti 1. ročníku oboru agropodnikání.

O soutěživost a dobrou zábavu se vedle tradičních sportovních disciplín, jako je skok vysoký a daleký, vrh koulí, štafeta či běh na 60 a 800 metrů, postaraly i takové netradiční disciplíny, jako je třeba přetahování lanem. O tom, že nálada byla výborná a všichni se skvěle bavili, ostatně svědčí i naše obrázky.

Dagmar Stryjová 

Sportovní den na SOŠ

V úterý 4. října 2016 jsme se chystali na tradiční atletický sportovní den SOŠ. Bohužel nás deštivé počasí zahnalo do tělocvičny a nastala „mokrá“ varianta – mezitřídní turnaj ve volejbalu.

Všech osm tříd bojovalo o vítězný titul. Toho dosáhli naši nejstarší – maturanti ze 4. AK, hned za nimi 4. ZA,  ZL a třetí příčku si vybojovala třída 3. AK.

Ani nejmladší si netrhli ostudu a bodový rozdíl byl minimální.

Všem zúčastněným gratulujeme!

Za vyučující tělesné výchovy Mgr. Renata Zourková

Foto: Mgr. Jaroslav Špelda

Štítky: 

TV - Archiv

Česky

Aktivity a úspěchy 2016/2017

Česky

Florbalový vánoční turnaj

Z Poháru rektora UNOB opět vítězně

Ve čtvrtek 22. 9. 2016 se uskutečnil 8. ročník vědomostně-dovednostního závodu O pohár rektora Univerzity obrany. Naše týmy opět předvedly nejen vynikající sportovní výkony ve vytrvalostním běhu, na lezecké stěně, koloběžkách, překážkové dráze, při hodu granátem na cíl a střelbě ze vzduchovky, ale také prokázaly dobré znalosti z matematiky, fyziky a angličtiny ve vědomostních testech.

První místo z loňského roku obhájilo družstvo ve složení Natka Šťastná (XB), Jirka Setinský (3. A) a David Králík (4. A). Ani druhá hlídka nezůstala bez medaile. Dáša Dvořáková (OB), Honza Osolsobě (OA) a Dominik Papp (XB) vybojovali bronz. Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a gratulujeme!!!

Štítky: 
Česky

Krajské kolo CORNY poháru

Již tradičně začátkem roku proběhlo krajské kolo atletické soutěže středních škol CORNY v Břeclavi. Jako každým rokem zde mělo vyškovské gymnázium své zastoupení v kategorii chlapců i dívek.

Už od počátku bylo jasné, že se chlapci budou prát o nejvyšší místa. Po prvních disciplínách měly téměř všechny školy stejný bodový zisk, a tak se dal čekat napínavý souboj až do konce. Jednou ze silných disciplín byl pro chlapce běh na 1500 m, kde nakonec Jan Osolsobě a Dominik Papp vybojovali 2. a 3. místo a posunuli naši školu na první pozici. V následujících disciplínách zvýraznili náskok Eliáš Urban, který suverénně ovládl běh na 400 m, a Jiří Setínský s velice statečným výkonem na stejné trati. Výška hochů taktéž patřila Vyškovským - Dušan Morbitzer s hodně vylepšeným osobním maximem skončil na druhé pozici a Vojtěch Růžek taktéž s velmi dobrým výkonem, který stačil na 3. místo. Závěrečnou tečku tomuto klání dala štafeta na 100, 200, 300, 400 m ve složení Smetana, Osolsobě, Urban, Papp, která výborným výkonem ještě zvýraznila vedení.

I přes protesty druhé školy vybojovalo Gymnázium a SOŠZE Vyškov historický postup do republikového finále, na kterém měl podíl celý tým ve složení: David Šenk, Martin Smetana, Jakub Doležal, Eliáš Urban, Dominik Papp, Jan Osolsobě, Jan Zmrzlý, Jindřich Minařík, Adam Žalud, Dušan Morbitzer, Vojtěch Růžek a Jiří Setínský.

V dívčí soutěži byla konkurence velice silná, ale ani zde jsme se úplně neztratili. Po velmi dobrých výkonech zejména v běhu na 800 m (Natálie Šťastná 5. místo) a skoku vysokém (Tereza Kůsová 5. místo) obsadil Vyškov krásné 6. místo.

Dominik Papp

Štítky: 
Česky

Úspěch volejbalistek

Volejbalistky

Pátek 6. 1. 2017: pan profesor Herman mi oznamuje, že pojedu jako doprovod volejbalistek na krajské kolo kategorie Střední školy do Znojma. Většina tělocvikářů odjíždí na LVK do Rakouska, zbytek je nemocný. Prý to zvládnu.

Pátek 13. 1. 2017: 6:30 ráno sraz u školy a odjezd do Znojma. V hale chvilka nervozity – jak budou vypadat skupiny, jaký bude hrací systém, jak vypadají soupeřky, jaké si vezmeme dresy – prostě klasický předzápasový průběh turnaje. V tříčlenné skupině jsme soupeřky dvakrát porazily 2:0. Výsledek vypadá na snadná vítězství, ale v jednom okamžiku při výrazném vedení soupeřek nám do smíchu nebylo…

V semifinále na sebe narazily vítězky 1. skupiny s druhými v pořadí 2. skupiny. Naše děvčata opět vyhrála 2:0, i když pochopitelně přibylo nervozity a o svoje práva se začala hlásit únava. Vždyť jsme hrály už třetí zápas po sobě bez delších přestávek. Ale soupeřky na tom byly podobně.

Finále je tady! Soupeřky z Gymnázia Brno, Křenová nejsou našim hráčkám úplně cizí, už se s nimi na různých volejbalových akcích potkaly. Zatímco trenérka soupeřek v klidu sedí na střídačce, já pochoduji jako tygr v kleci sem a tam. I když jsem volejbal hrála asi 10 let rekreačně a za znalce se nepovažuji, snažím se děvčatům občas poradit, povzbudit je. Sedět na lavičce bych nevydržela.

V jeden okamžik jsme začaly soupeřky dohánět a podařilo se vyrovnat skóre, ale oddechový čas soupeřek naše úsilí narušil. Protihráčky mají mohutnou podporu svých spolužáků v publiku. Možná i to nakonec bylo důvodem, že jsme finálový zápas nevyhrály…        

Druhé místo na turnaji a v celém Jihomoravském kraji je vynikající. Děvčatům ještě jednou blahopřeji a děkuji za skvělou reprezentaci školy.

 

Ivana Voženílková

           

           

          

Česky

Aktivity a úspěchy 2015/2016

Česky

O pohár rektora Univerzity obrany 2015

Po roce jsme opět zavítali do Brna na branný závod pořádaný Univerzitou obrany. Na dvacet týmů čekal běh na 4 km s testy z angličtiny, matematiky, fyziky a všeobecných znalostí, překážková dráha, závody na koloběžkách, lezecká stěna, střelba ze vzduchovky, hod granátem na cíl a na závěr různé dovednosti z fotbalu, házené, florbalu a basketbalu.

Naši školu reprezentovali Kája Zádrapová, Honza Osolsobě a Honza Haumer, kteří obsadili bronzovou příčku, a Natka Šťastná, David Králík a Jirka Setinský, kteří celý závod vyhráli.

Gratulujeme a děkujeme za skvělé výkony!!!

 

O akci se můžete dočíst také na stránkách Univerzity obrany: http://info.unob.cz/Stranky/2015/09/20150924.aspx.

Štítky: 

O pohár rektora Univerzity obrany 2015

Po roce jsme opět zavítali do Brna na branný závod pořádaný Univerzitou obrany. Na dvacet týmů čekal běh na 4 km s testy z angličtiny, matematiky, fyziky a všeobecných znalostí, překážková dráha, závody na koloběžkách, lezecká stěna, střelba ze vzduchovky, hod granátem na cíl a na závěr různé dovednosti z fotbalu, házené, florbalu a basketbalu.

Naši školu reprezentovali Kája Zádrapová, Honza Osolsobě a Honza Haumer, kteří obsadili bronzovou příčku, a Natka Šťastná, David Králík a Jirka Setinský, kteří celý závod vyhráli.

Gratulujeme a děkujeme za skvělé výkony!!!

 

O akci se můžee dočíst také na stránkách Univerzity obrany: http://info.unob.cz/Stranky/2015/09/20150924.aspx.

Štítky: 

Vánoční florbal na SOŠce

V pátek 18. 12. ráno se sešli studenti ekonomických, zdravotnických a zemědělských tříd v tělocvičně na Tyršově ulici, aby poměřili své síly ve florbalu. Osm družstev bojovalo o vítězství. Zlato připadlo našim nejmladším, a to 1. ročníku obchodní akademie. Stříbro si vystříleli sportovci z maturitní třídy obchodní akademie. Bronz pak připadnul 2. ročníku zdravotnického lycea. Vítězům (ale vlastně všem účastníkům) blahopřejeme!

Všichni odcházeli se sportovním zážitkem a vánoční sladkostí.

 

Tomáš Hlobil, 3. AK, a sportovci Gymnázia a SOŠZE Vyškov

Předvánoční „tělocvik“

V posledním měsíci roku 2015 se žáci všech ročníků zdravotnických oborů vydali na netradiční hodinu tělesné výchovy. Žáci zamířili do Squash Centra ve Vyškově, kde si mezi sebou poměřili své síly v bowlingu, především mezi asistenty a lyceány. Celý čas zde panovala skvělá atmosféra, všichni se náramně bavili a samozřejmě nechybělo ani závěrečné focení.

Věřím, že jsme si z této nevšední výuky tělesné výchovy všichni odnesli plno skvělých zážitků, na které budeme dlouhá léta vzpomínat.

Jana Moučková 2.ZL

 

Štítky: 

S basketbalem až do krajského kola

V letošním školním roce jsme se opět zúčastnily okresního kola v basketbale. Sestavily jsme kvalitní dívčí tým a postoupily jsme do krajského kola, které se konalo 7. 1. 2016 v Brně.

Konkurence zde byla vysoká. Sešly se zde kvalitní týmy sestavené hlavně z ligových hráček a hráček, které hrají za českou reprezentaci. Do zápasů jsme vstupovaly s odhodláním zvítězit a bojovat o každý míč. Vždy jsme dokázaly se soupeřkami držet krok a o vítězství rozhodovalo pouze pár bodů.

V průběhu celého turnaje bylo rozhodně na co se dívat. Domů jsme se vracely s mnoha novými zkušenostmi, krásnou bramborovou medailí a s motivací se příští rok opět probojovat do krajského kola a poměřit své síly s ostatními školami.

 

Lucia Tutková, 2. AK, Gymnázium a SOŠZE Vyškov

Česky

Mikulášský fitness maraton

Tradiční Mikulášský fitness maraton měl letos velký úspěch. Sešlo se nás přes 40 a pořádně jsme tomu dali. Double aerobik byl zábavnou metodou, jak svaly rozehřát a připravit je na pozdější výkon. Posilování s paní učitelkou Bednářovou byla pěkná makačka a nebýt power jógy s paní učitelkou Klimešovou, druhý den bychom nebyli schopni pohybu.

Děkujeme za krásné (a hlavně účinné) cvičení, pěkně to pálilo. Více v časopise Šach: http://www.gykovy.cz/sach/pod-poklickou-mikulasskeho-fitness-maratonu/

Kateřina Čechová, X.A

Štítky: 
Česky

Lyžák v Koutech

V neděli 7. 2. 2016 vyrazila naše třída 1. ZL a 1. ZA spolu s obchodní akademií na lyžařský kurz. Jeli jsme do Koutů nad Desnou, do Skiareálu Šindelná. Zpočátku to vypadalo, že lyžovaní bez pořádného sněhu nebude ono, ale uprostřed týdne nám dost nasněžilo, takže jsme si nemohli na nic stěžovat.

Hned jakmile jsme dorazili, odnesli si věci do chaty a ubytovali se, jsme šli na procházku do okolí. Po večeři jsme se vrhli na společenské hry, které jsme pak hráli každý večer. Další den jsme poprvé vyrazili na svah lyžovat. Byla nás spousta úplných začátečníků, ale na konci týdne většina zvládla bez problému sjet celý – poměrně náročný svah. Někteří využili také možnost naučit se  na snowboardu a určitě to většině šlo dobře. Ve čtvrtek už jsme začali balit a v pátek po obědě jsme už všichni zmožení z celého týdne vyráželi na cestu domů.

„Lyžák“  byl velice vydařený a moc jsme si týden zábavy a sportu užili!!!!

 

Za kolektiv lyžařů a snowborďáků Míša Čtvrtníčková

Velikonoční volejbal

V předvelikonoční středu 23. března si studenti obchodní akademie, agropodnikání a zdravotnických oborů poměřili síly ve volejbalu. Šest smíšených družstev bojovalo o vítězství, které připadlo studentům zdravotnických oborů, druhé místo pak třídě 2. AK a třetí našim maturantům 4. AK.

Blahopřejeme všem sportovcům, kteří se velikonoční soutěže zúčastnili!

Mgr. Renata Zourková

Štítky: 

Jarní basketbal

V úterý 7. června 2016 odpoledne se sešli v sokolovně ve Vyškově studenti obchodní akademie na jarním přeboru v basketbalu. Každá třída seskládala družstvo, které bojovalo o vítězství. To se nakonec podařilo utrhnout těm nejstarším, a to 3. AK!

Blahopřejeme a těšíme se na příští sportovní klání!

 

Tereza Dostálová, 3. AK

Štítky: 

Sportovní den na SOŠce

Ve středu ráno 16. 9. 2015 se studenti 1. - 4. ročníků oborů obchodní akademie, zdravotnické lyceum, zdravotnický asistent a agropodnikání  rádi dostavili do školy téměř v plném počtu. Nečekalo je totiž běžné usednutí do lavic a zkoušení, ale některé z nich měření fyzických sil a ostatní - fandění spolužákům.

Vše se odehrávalo na hřišti u Sokolského domu. Sluníčko už od rána svítilo, bylo příjemné teplo, krásný podzimní den jako namalovaný.  A tak se studenti pod vedením zkušených pedagogů /a někteří se projevili jako praví profesionálové/ opravdu snažili jak v běžeckých disciplínách /60 m, 100 m, 800 m, 1 500 m a štafeta/, tak i ve skoku dalekém, skoku vysokém a vrhu koulí.

Čas rychle ubíhal - výkony se zaznamenávaly, hlasivky z povzbuzování namáhaly, svačiny byly snědeny, zkrátka atmosféra byla skvělá. Nešlo o to vyhrát, ale zúčastnit se, pobýt na čerstvém vzduchu, rozhýbat tělo, vidět se s kamarády a podpořit je v jejich úsilí, poklábosit s nimi. A to se určitě povedlo.

Ti nejlepší byli za své výkony po zásluze odměněni drobnými cenami a největší odměnou pro nás pro všechny byl bezva strávený krásný slunečný podzimní den.

Studenti gymnázia a SOŠZE.

Štítky: 

Corny Cup 2012

Ve čtvrtek dne 27. 9. 2012 se tým studentek naší školy zúčastnil krajského kola Corny-středoškolský pohár v atletice, který se konal v Břeclavi. Tyto atletické závody se dají považovat za velmi prestižní pro středoškoláky v celé republice. A dívky si vedly velice dobře! Náše družstvo se v silné konkurenci 8 družstev z Jihomoravského kraje umístilo, s konečným výsledkem 7124 bodů, na krásném 3. místě.

Děkujeme všem sportovkyním za obhájení bronzové medaile a těšíme se na následující rok.

A které jsou ty šikovné atletky? M. Pavlíková XB, D. Gurková 3.A, K. Zourková 4.A, M. Plevková 3.A , E. Šenková 1.A, P. Vémolová 2.A, Melošová XA, D. Rieglová XB, A. Zaoralová 2. ZL, L. Večeřová 2.ZL, A. Fialková 4.B, J. Lenikusová OA

Za všechny sepsala Dominika Rieglová

                                                                                                                          

MEZITŘÍDNÍ TURNAJ VE VOLEJBALE

Dne 24. 6. 2014 se odehrál mezitřídní turnaj ve volejbale na zdravotnické škole. Turnaje se zúčastnily 4 třídy. Po rozlosování se odehrálo celkem 6 zápasů.

Výkony byly vyrovnané. Nakonec vítězství vybojovala třída 2. ZA, druhé místo děvčata ze třídy 2.ZL a třetí místo patřilo 3.ZL, bramborovou medaili si odnesla třída 1. ZA, ZL.

Na závěr proběhlo utkání pedagogů proti družstvu žáků ze všech ročníků. Utkání skončilo 2:0 pro pedagogy J.

Během turnaje jsme se všichni zapotili i zasmáli a užili si skvělé atmosféry.

Vítězové i poražení byli odměněni sladkou odměnou, kterou věnovala NADACE GREEN FIELDS.

 

 

                                                                                                                         Mgr. Kateřina Grmelová

Štítky: 
Česky

LVK v Karlově

Studenti prvního ročníku zdravotnických a ekonomických oborů školy v sobotu 19. ledna vyrazili na svůj lyžařský kurz do Karlova do penzionu U Bohouše. Během celého týdne jsme prostřídali sjezdové lyže, snowboardy i snowblady. Ve středu si někteří poprvé nasadili běžky a všichni pak po obrovském výkonu dobyli chatu Alfrédku. Zde nás přivítalo sluníčko a vyhřátý bufet s čajem a polévkou.

Každý večer jsme trávili společně při soutěžích a hrách, kdy se na přípravě vystřídaly všechny pokoje.

V pátek dopoledne byl kurz zakončen závodem, ať už na lyžích, či snowboardu. Odpoledne jsme se předvedli na karnevalu na lyžích. Tentýž večer následovalo vyhodnocení nejlepších lyžařů, snowboardistů, též nejuklizenějšího pokoje a nejlepších masek.

V sobotu jsme se rozloučili s horami (s vlekaři ) a po balení a úklidu nás autobus zavezl opět do Vyškova.   

Přebor v ledním hokeji

V úterý 26. března proběhl na zimním stadionu „Přebor v ledním hokeji“ mezi ročníky ekonomických, zemědělských a zdravotnických oborů. Po náročných bojích zvítězili studenti prvních ročníků.

Vítězům gratulujeme, všem zúčastněným děkujeme a těšíme se opět za rok na bruslích.

2013 1. ročník zdrav 3.ročník 4.ročník body skóre pořadí
1.ROČNÍK x 4:2 5:1 4:2 6   1.
ZDRAV 2:4 x 5:1 5:1 4   2.
3.ROČNÍK 1:5 1:5 x 3:3 1 -8 4.
4.ROČNÍK 2:4 1:5 3:3 x 1 -6 3.

     

 

Turnaj ve florbale

Dne 22. ledna 2014 se žáci naší školy zúčastnili turnaje ve florbale. Do hry se zapojily všechny studijní obory střední odborné školy - obchodní akademie, ekonomické lyceum, agropodnikání i žáci zdravotnických oborů. Po dlouhém a poctivém boji se do finále a tím pádem i na oceněné příčky zapsaly třídy v tomto pořadí: 4. místo - 4.EL; 3. místo - 2.ZE; 2. místo - 2.AK; a konečně 1. místo - žáci zdravotnických oborů.

Nezbývá než dodat ,,Sláva vítězům, čest poraženým" a doufat, že se brzy v hojném počtu opět shledáme při další

takovéto akci.

Fotografie z akce najdete v albu Florbalový turnaj 2014.Adriana Straková, 3.EL

Česky

Volejbalový turnaj studentů ekonomických a zemědělských oborů

V pátek 19. dubna 2013 proběhl v Sokolovně volejbalový turnaj mezi ročníky ekonomických a zemědělských oborů. Nejvyrovnanější zápas se odehrál mezi třídami 3. ZE a 4. EL, kde se rozhodlo i o vítězi. Tím se stali studenti 3. ročníku zemědělského oboru po třetím vítězném setu. Velkou bojovnost ukázali i studenti prvních ročníků.

Vítězům gratulujeme, všem zúčastněným děkujeme a těšíme se opět za rok.

 

Aprílový fitness maraton

Poslední den před prázdninami jsme se sešli ve školní tělocvičně, abychom si společně zacvičili na Aprílovém fitness maratonu. Těla jsme si potrápili na úvod při piloxingu, následně jsme vyzkoušeli snad všechny "zvířecí" posilovací cviky, například převalujícího se krokodýla, čápa, škorpiona, a na závěr inferno power yogu, která si s názvem opravdu nezadala, neboť při provozování cviků svaly doslova hořely. Děkujeme zúčastněným za nadšení a výdrž a těšíme se při dalším maratonu!

ŠPZ

Štítky: 
Česky

Basketbalový turnaj a 2. místo

Dne 28. 1. 2014 se deset děvčat z tercií a kvart pod vedením paní učitelky Zuzany Ševčíkové zúčastnilo okresního kola v basketbale na ZŠ Tyršova. První zápas byl pro nás velice složitý. Hned jsme nastoupily proti Tyršovce a prohrály. Druhý zápas jsme už byly pořádně rozjeté. Hrály jsme proti ZŠ Rousínov. Rousínov nám byl rovnocenným soupeřem, ale zvítězily jsme. Poslední zápas jsme hrály proti Gymnáziu Bučovice. Nad Bučovicemi jsme měly očividnou převahu a zaslouženě jsme zvítězily. Po náročném dnu se jsme tak získaly 2. místo. Všichny jsme si to náramně užily a určitě bychom do toho šly znovu. 

 

Tereza Dvořáková, KA

Česky

Eliáš a Klára budou na Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže!

Eliáš Urban a Klára Zmrzlá budou reprezentovat Jihomoravský kraj na Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže. V neděli 14. června budou v plzeňské ČEZ Aréně zahájeny Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže. Jedná se o největší a nejvýznamnější sportovní akci pro děti a mládež organizovanou na území ČR.

V kategoriích mladšího a staršího žactva a dorostu se jí v osmnácti druzích sportu zúčastní přes 3000 mladých sportovců ve věku od 10 do 17 let, kteří budou bojovat o 150 sad medailí. Pořadatelem je Český olympijský výbor a záštitu převzaly kraje České republiky, které zde představí své největší sportovní talenty. Mezi těmi, kteří úspěšně prošli nominačním sítem a budou bojovat o cenné kovy, jsou i studenti gymnázia plavkyně Klára Zmrzlá a atlet Eliáš Urban, oba jsou již medailisty z předchozích Her konaných v roce 2013.

Držíme palce!

Česky

Basketbalová výprava

Basketbalistky

Dne 14. 4. 2015 se odehrála utkání pod bezednými koši krajského kola basketbalového turnaje kategorie D5 – dívky SŠ. Již v brzkých ranních hodinách jsme vyrazily společně s paní učitelkou Ševčíkovou na dlouhou pouť do Kyjova.

Tam jsme statečně bojovaly o každý míč, ale na vítězství to nestačilo. Ostatní týmy byly složeny z ligových hráček, tudíž jejich schopnosti a zkušenosti byly ve hře značně znát. I přes tuto skutečnost jsme se nevzdávaly a vítězství jsme jim nedaly zadarmo. Obrana byla skvělá, ale štěstí v útoku nám bohužel chybělo.

Domů jsme se nevracely bez výhry. Tu se nám podařilo urvat v posledních zápase. Sesbíraly jsme všechny své síly a s vysokým přehledem jsme sokyně ze Znojma porazily 32:6. Díky tomu jsme skončily na skvělém čtvrtém místě.

 

Jana Kraváčková: Myslím si, že výsledky nebyly překvapivé, protože oproti nám stály ligové hráčky.

Denisa Karlová: Do zápasu jsme šly s velkou vervou, ale na některé z týmů jsme nestačily.

Mgr. Zuzana Ševčíková: Vyzvedávám bojovnost děvčat, výbornou obranu a do příštího roku přeju přesnější ruku. Tím mám na mysli, že příští rok se znovu probojujeme do krajského kola.

 

Soupiska:

 • Chládková Andrea 5. QA
 • Hasíková Lucie 1. B
 • Růžičková Daniela 1. B
 • Valínová Anna 1. A
 • Karlová Denisa 5. QB
 • Šmerková Michaela 5. QB
 • Kraváčková Jana 8. OB
 • Spisarová Kristýna 8. OB
 • Hořavová Maria 2. A
 • Tutková Lucia 1. AK
 • Přikrylová Veronika 2. AK

 

Česky

Úspěch volejbalistek

Dne 10. 1 2013 se ve Znojmě uskutečnilo krajské kolo ve volejbale dívek. Náš tým ve složení Veronika Pospíšilová, Martina Pitáková (obě OA), Diana Holzerová (4.B), Lucie Bílková (3.A), Monika Michálková (2.B), Monika Mozolová (2.A), Petra Mikulčíková, Lucie Bébarová (QA) a Petra Bilíčková (QB) nezaváhal v prvních zápasech a postoupil do semifinále, kde podlehl Obchodní akademii Brno. V posledním souboji s Gymnáziem Břeclav děvčata nezklamala a vybojovala bronzovou příčku.

Gratulujeme!

Lucie Bílková 3.A

 

Joklův memoriál 2013

Dne 10. května 2013 se jako každým rokem konal na vyškovském gymnáziu Joklův memoriál. Studenti soutěžili v  deseti atletických disciplínách. Celkem se tohoto závodu zúčastnilo 92 závodníků ze 12 tříd. Každá třída vybrala své nejlepší zástupce z děvčat a chlapců.

 Děvčata bojovala ve sprintech na 60 a 200 metrů. Tuto distanci zcela ovládla atletka Drahomíra Gurková ze 3. A, která na 200 metrech vytvořila nový školní rekord 27,41 s. Tento výkon byl nakonec vyhodnocen jako nejkvalitnější výkon kategorie děvčat. Další oblastí byly skoky – skok vysoký a daleký – a zde se opět potvrdila píle atletky Evy Šenkové, která zvítězila v obou disciplínách s velmi kvalitními výsledky. Ve výšce překonala 155 cm, čímž vyrovnala i nejlepší výkon kategorie chlapců, a rovněž vyrovnala školní rekord. V dálce excelovala svým výkonem 502 cm a vytvořila tak druhý školní rekord. Vrhy koulí byly vyrovnané a na nejvyšší stupínek nakonec vystoupila Dominika Rieglová z 6.XB výkonem 9,39 metrů. V běhu na 800 metrů zvítězila atletka Denisa Hubáčková z 2. A. Štafety byly velmi napínavé, protože celkové pořadí tříd nebylo definitivně uzavřeno. Dívky bojovaly jako lvice a po urputném souboji nakonec vyhrála děvčata z 1. A.

Chlapci měli poněkud delší sprint, a to běh na 100 a 400 metrů. Kratší úsek vyhrál Ivar Kusák z 2. A a vítězství na dlouhý sprint nakonec vybojoval Martin Špilar z 6.XB za 58,77 s. Ivar také zvítězil ve skoku dalekém a získal tak cenné body pro své družstvo. První místo ve skoku do výšky obsadil Filip Indrych z 6. XA výkonem 155 cm. Nejdelší trať memoriálu – 1500 metrů – přinesla vítězství Davidovi Kudýnovi z 5.QB v čase 5:10,82 s. Stanislav Zhejbal dosáhl nejlepšího výkonu ve vrhu koulí - 11,05 metrů. Finálové štafety byly opět napínavé a kolík do cíle nejrychleji dopravili chlapci z 6.XB.

 Po celkovém sečtení všech bodů a napínavém čekání jsme se dozvěděli celkové výsledky. Nejúspěšnější dívky byly tentokrát dvě – Drahomíra Gurková a Eva Šenková. Nejlepším atletem se stal Ivar Kusák. Třetí místo vybojovala třída 5.QA se ziskem 102 bodů. Druhé místo obsadila 2. A se ziskem 112 bodů a letošní memoriál vyhrála opravdu nečekaně třída benjamínků – 1. A.

Joklův memoriál přišli svojí účastí nečekaně podpořit hned dva náměstkové hejtmana JMK, a to Ing. Stanislav Juránek a Bc. Roman Celý. O panu náměsku Juránkovi je známo, že se od dětství věnuje lehké atletice, tak není divu, že se velmi aktivně zajímal o dosažené výkony. Spolu s ředitelem školy RNDr. Václavem Klementem potom předal ceny vítězným třídám.

Počasí se vydařilo a padalo mnoho výborných výsledků a osobních rekordů.Těšíme se na další rok a budeme napjatě očekávat další vynikající atletické výkony.

 

Hubáčková Denisa, 2.A

 

 Fotografie z akce najdete zde.

Mikulášské školní kolo SOŠZZE ve stolním tenisu

V pátek 7. prosince 2012 proběhlo na Sokolovně Vyškov Mikulášské školní kolo SOŠ ve stolním tenisu. Ve dvouhře bojovali z každé třídy dvě dívky a dva hoši. Nejlépe si vedli tito žáci :

1. místo : Hanka Smolinská (1.AK), Michal Novák (2.ZL)

2. místo : Monika Jeřábková (4.ZE), Bronislav Mrkva (2.AK)

3. místo : Kateřina Bičánová (2.AK), Jakub Rozehnal (1.AK)Všem blahopřejeme !

 

 

 

Mikulášský fitness maraton

První prosincový pátek se v tělocvičně Gymnázia Vyškov sešli čerti a andělé, aby tak společně oslavili svátek svého vůdce Mikuláše. Oslava to byla vskutku vydařená – tři hodiny tance! Všechno to začalo hodinu po poledni, kdy jsme v černo-červeno-bílých barvách a plni energie nastoupili na plac. Mile nás překvapilo, že kromě čertic přišlo i pár čertů, a dohromady jsme pak vytvořili pekelnou atmosféru. Nejdříve byl na programu bodystyling s p. uč. Klimešovou, který zahrnoval taneční sestavu s několika posilovacími prvky. Po něm následovala krátká přestávka, během které nás nepřišel zkontrolovat nikdo jiný než Mikuláš v doprovodu dvou krásných andělů. A protože jsme byli celý rok hodní a poctivě cvičili, přinesli nám sladké, voňavé perníčky. Lehce odpočatí pustili jsme se do dalšího cvičení, tentokrát to byla hodinka čistého posilování. Paní učitelka Bednářová nás nešetřila a všichni jsme si dali pěkně do těla. Z posledních zbytků sil jsme tento maraton uzavřeli piloxingem, kterým nás provedl Kuba.  Tato aktivita byla opravdu skvělou tečkou za náročným, ale velice povedeným odpolednem. Můžeme tak s chutí říct, že určitě nešlo o poslední odpoledne na naší škole strávené pohybem. Těšíme se proto na další maraton s novými sestavami, ale se starou ďábelskou partou.

Barbora Uhlová, 3.B

Česky

Máme olympijské atletické zlato a plavecký bronz

17. červen 2015 byl pro oba naše reprezentanty na Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže dnem medailovým. Nejprve si doskočil skokem v délce 658 cm Eliáš Urban pro titul olympijského vítěze a o pár hodin později si Klára Zmrzlá doplavala motýlkem na 100 m trati časem 1:09,77 pro bronz. Blahopřejeme!

  

 

 

Anglicky

Podzimní krajské závody v Břeclavi

Ve středoškolských podzimních aktivitách SŠ JM kraje se studenti Gymnázia a SOŠZE Vyškov rozhodně neztratili. I přes velkou konkurenci ostatních SŠ JM kraje, kde se aktivit zúčastnili sportovci s výbornými výsledky, se naši studenti zahanbit nenechali.

V Corny dosáhli chlapci krásného 3. místa a skvělý výkon předvedl zvláště Jacob Gryc, který v běhu na 100 m dosáhl času 11,5 vteřin a získal 1. místo. Čtvrtá místa obsadili Jan Osolsobě v běhu na 1500 m a Jiří Brtníček ve skoku dalekém. Chlapci se skvěle prosadili i v kopané, ve které dosáhli 3. místa.

Dívky také nezahálely a umístily se na 4. místě. Výkony Karolíny Jelínkové, Dominiky Rieglové a Dagmar Dvořákové byly úctyhodné. Velmi úspěšnou aktivitou dívek byl přespolní běh. Karolína Zádrapová si vyběhla 1. místo a celkově dívky obsadili 3. místo. Chlapci také předvedli, že jim běh není cizí a skončili na krásném 4. místě.

Gratulujeme studentům za skvělé sportovní výsledky mezi studenty z Hodonína, Brna, Znojma, Břeclavi, Blanska a Tišnova. Přejeme spoustu úspěchů i do budoucna.

Fotografie najdete v albu: http://www.gykovy.cz/cs/fotoalbum/corny-2014

Česky

Přespolní běh byl opět úspěšný

Družstvo děvčat

Studenti Gymnázia a SOŠZE Vyškov i letos předvedli, co v nich je, a prokázali svoji zdatnost. Jako každoročně proběhlo 26. 9. 2013 v areálu atletického stadionu a přilehlém parku okresní kolo v přespolním běhu. Soutěžilo se v několika kategoriích (mladší dívky a chlapci, starší dívky a chlapci, střední školy dívky a chlapci). Nejmladší děvčata prim a sekund vybojovala první místo a také starší chlapci dosáhli na bednu vítězů a skončili druzí. V souboji středoškoláků jsme byli úspěšní jak v dívčí, tak chlapecké kategorii a získali jsme dvě první místa.

Naše další cesta vedla z vyškovského parku do Hodonína, kde se 4. 10. konalo krajské kolo. Konkurence byla veliká, ale všichni soutěžící se s tím poprali a další úspěchy se dostavily. Nejmladší děvčata (Renata Mátlová, Tereza Mazlová, Adéla Jelínková, Kristýna Šťastná, Denisa Machalová, Marie Orálková) vybojovala krásné třetí místo. I starší děvčata (Dagmar Dvořáková, Karolína Zádrapová, Tereza Nedomová, Jana Kramářová, Soňa Stuchlíková, Michaela Žďárská) do běhu dala vše a dosáhla na pomyslnou bramborovou příčku. Sbírku pohárů dovršili chlapci: Jan Osolsobě, Jan Haumer, David Kudýn, Jakub Rozehnal, Adam Wágner, Martin Vaškeba, kteří v tvrdé konkurenci získali skvělé druhé místo. V jednotlivcích nezklamali Dagmar Dvořáková, která si stejně jako Jan Osolsobě doběhla pro stříbrnou medaili.

Všem studentům, kteří se zúčastnili a dali do soutěže svoji sílu, energii a snahu něčeho dosáhnou, moc děkuji za vynikající reprezentaci školy a přeji jim mnoho dalších úspěchů.

Fotografie z akce najdete v albu Přespolní běh 2013.

Mgr. Petra Setinská, učitelka TV na gymnáziu

Česky

Sněženky a machři v Karlově

Možnost naučit se jezdit na lyžích a snowboardu měli první únorový týden žáci obchodní akademie a zdravotnických oborů.  

Výuka zimních sportů byla uprostřed týdne doplněna o výlet na běžkách. Z Ovčárny na chatu Švýcárnu byl výšlap provázen neuvěřitelně nádherným počasím, příroda se ukázala v plné své kráse. A aby toho nebylo málo, tak ještě 6 nadšenců s paní učitelkou Zourkovou zdolalo vrchol Moravy - Praděd. Trasa byla zakončena mnoha opravdu originálními pády, které ocenili i místní rekreanti aplausem.

Týden se prostě vydařil po všech stránkách, o čemž svědčí i komentáře našich machrů a sněženek:

Kája: „Až na ty pády to byla pohoda.“

Denis: „Snowboard je super.“

Maruška: „Byla to sranda.“

Radka: „Jé, to už je fakt konec? To je škoda!“

Pepča: „Super lidi! Super běžky!“

Kika: „Super paní učitelky!“

Sabča: „Super počasí!“

Michal: „Rok od roku lepší a lepší!“ (byl už potřetí)

Vedoucí kurzu Kateřina Grmelová: „Čeká nás poslední noc, takže žádné kanadské žertíky,                                                                 třeba mazat se ZUBNÍ PASTOU apod.!!!!!“

 

 

Další fotky najdete v albu Sněženky a machři v Karlově.

Štítky: 
Česky

Studenti vyškovského gymnázia bojovali na Halovém mistrovství Moravy a Slezska v atletice

V sobotu 7. února 2015 proběhlo v bratislavské sportovní hale Elán Halové mistrovství Moravy a Slezska v atletice a do bojů o medaile zasáhli i studenti našeho gymnázia.

Nejúspěšnějším atletem nejen v kategorii žactva, ale zřejmě i celého mistrovství se stal Eliáš Urban, kterému se podařilo vybojovat dva mistrovské tituly (ve skoku dalekém a v běhu na 300 m) a k nim přidat ještě stříbro na trati 60 m.

Sadu žákovských medailí pak zkompletoval Šimon Ševčík bronzem ve skoku vysokém.

Skvělé výkony podaly také naše juniorky Eva Šenková a Denisa Hubáčková a dorostenka Karolína Jelínková, kdy Eva Šenková získala zlatou medaili ve skoku o tyči a bronz ve skoku vysokém, Denisa Hubáčková přidala bronz rovněž ve skoku o tyči a Karolína Jelínková si doběhla pro stříbro na trati 1500 .

Všem našim studentům k jejich sportovním výsledkům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů na blížícím se mistrovství ČR.

Česky

Studenti školy na Halovém mistrovství ČR dorostu a juniorů v atletice

Ve dnech 28. 2. – 1. 3. 2015 proběhlo Halové mistrovství ČR v atletice. Opět zde bojovali žáci naší školy. Všem za jejich výsledky blahopřejeme!

Eliáš Urban je vicemistrem ČR v atletice

2. místo – skok daleký (629 cm)

4. místo – skok vysoký (174 cm)

3. místo – štafeta 4 x 300 m

            Organizátory nešťastně koncipovaný časový pořad Eliášovi bohužel nedovolil bojovat o medaile v obou svých královských disciplínách (skoku dalekém a běhu na 300 m), protože obě tyto disciplíny na šampionátu probíhaly ve stejném čase. Vsadil tedy na skok daleký. O tom, že tato volba byla správná, svědčí stříbrná medaile za skok v délce 629 cm a titul vicemistra ČR (přitom před posledním skokem Eliáš dokonce kraloval průběžnému pořadí). Okamžitě po skončení tohoto vyčerpávajícího závodu nastoupil náš student do výškařského sektoru, i přes značnou únavu se mu podařilo zdolat výšku 174 cm a získat tak nepopulární „bramborovou“ medaili. O dalších 30 minut později pak předvedl strhující běh jako finišman štafety na 4 x 300 m a vybojoval tak další medaili – tentokrát bronzovou.

            S ohledem na dosažené výsledky byl Eliáš vybrán, aby 5. března reprezentoval v pražské O2 aréně Jihomoravský kraj ve štafetě českých sprinterských nadějí, která symbolicky zahájí Halové Mistrovství Evropy v atletice.

 

Eva Šenková s bramborovou medailí

4. místo – skok o tyči (305 cm)

11. místo – skok do výšky (161 cm)

           
Vynikající výkon, po zdravotních peripetiích posledních týdnů, katapultoval vyškovskou skokanskou jedničku mezi „třímetrové“ závodnice ve skoku o tyči. A nejen to, jde o nové historické maximum mezi vyškovskými skokankami o tyči. Pouze o horší zápis skončila Eva Šenková na bramborové pozici.

            Hlavní a výstavní disciplína Evy Šenkové, skok do výšky,  přinesla zdařilé výkony a po určité době opět překonání hranice sto šedesáti centimetrů. Ve velice kvalitním startovním poli tento výkon stačil na umístění hned za první desítkou závodnic.

Dalšími reprezentanty jsou také:

Jan Osolsobě

9. místo – běh na 1500 m (4:30,57 min.)

13. místo – běh na 3000 m (10:01,76 min.)

            „Snad jsem měl začít dřív," znělo hned po doběhu z úst vyškovského běžce, měl tím na mysli stupňovaný finiš, který vyplynul z pomalu rozběhnutého závodu. Tak jak to v těchto případech bývá, závěrečné mílařské peklo provede postupné důkladné třídění velmi početného, ale hlavně kvalitního startovního pole. V tomto dlouhém stupňovaném finiši Jan nepropadl, první desítka startovního pole je odměnou za vydřený víkend v pražské Stromovce. "Neběhá se mi v této hale dobře, ani dýchání nebylo ideální, především na trojce, na patnáctistovce to bylo lepší", hodnotil své vystoupení Jan Osolsobě.

Denisa Hubáčková

10. místo – skok o tyči (260 cm)

            Denisa předvedla výkon, který umí. Tentokrát se nepodařila „nádstavba“, kterou se na domácí šampionát nominovala, nicméně 10. místo na MČR není k zahození a další zkušenosti jsou k nezaplacení! "Myslím, že mám na víc," vystihla situaci Denisa. Takže „vydržet a makat“ by mělo být motivem pro tuto již tradiční účastnici domácích mistrovských tyčkařských klání.

Karolína Jelínková

13. místo – běh na 1500 m (5:14,86 min.)

           
První start na "gigantu" dal Karolíně především možnost nahlédnout do světa té větší atletiky. Zhostila se této možnosti se ctí. Rovnocenný boj s ostřílenými soupeřkami proměnila ve výkon, který je především příslibem do budoucna.!

Václav Schýbal

14. místo – skok o tyči (345 cm)

           
Těžká situace v tyčkařském sektoru pro vyškovský tyčkařský talent. Soupeři zvučných jmen a úctyhodných výkonů! Kolena se však z toho Václavovi neroztřepala, což je dobře.

Česky

Týden sportu před začátkem prázdnin

Tak si užíváme sportu!!!

Naše druhé ročníky zdravotnických oborů – asistenti a lyceáni – třetí červnový týden absolvovaly sportovní kurz plný zajímavých zážitků a adrenalinu.

První den - v pondělí jsme jeli autobusem do Brna na rafty.  Nasadili jsme si helmy a vesty, do rukou vzali pádla a rozdělili se do čtyř skupin. S velkým nadšením jsme vypluli, ale nebylo to tak lehké, nějakou dobu se s námi loď neorganizovaně jen točila, po chvíli ale začala ta pravá jízda! Mokrému oblečení se nikdo nedokázal vyhnout, ať chtěl či ne. Řeka Svratka byla klidná a my si plavbu moc užili a všichni nakonec zvládli.

Další den nás čekal Jungle park – lanové centrum v Pisárkách. Na začátku jsme museli sjet po železném laně přes řeku. Dále nás lektor proškolil v bezpečnosti a my mohli vyrazit na celkem 33 překážek, ti co neměli odvahu, si mohli trať o pár náročných úseků zkrátit. Někdo to zvládl hravě, jiný s menší obtížností, někteří pod tlakem –  ale všichni jsme dorazili v pořádku.

Ve středu jsme změnili směr do města Slavkova, kde jsme si jako opravdoví profesionálové vyzkoušeli golf se dvěma různými holemi. Byla vyhlášena i soutěž  na šest jamek a vítězové – Šimon a Lenička – dostali ceny v podobě lízátek. Kurz ve Slavkově jsme zakončili výbornou zmrzlinou na náměstí.

Čtvrtý den - byl pro všechny asi nejnáročnější -  zato nejlepší. Ve Vilémovicích jsme si vypůjčili koloběžky a  jeli asi dvacetikilometrový okruh přes oblast Moravského krasu. Nejlepší trasy byly pochopitelně z kopce. Velkým zpestřením výletu byl výjezd kabinovou lanovkou na Macochu. Na místě jsme se podívali na propast, občerstvili se, obešli stánky a vyrazili zpět do Vilémovic. Koloběžky jsme v pořádku vrátili a jeli autobusem domů.

Náš krásný týden byl ukončen ve Vyškově ve squashovém centru. Zde jsme si zahráli squash, bowling, stolní tenis a badminton.

Za všechny tyto úžasné zážitky děkujeme hlavně paní učitelce Kateřině Grmelové, která vše výborně zařídila a naplánovala.

Fotografie najdete v albu: http://www2.gykovy.cz/drupal2014/cs/fotoalbum/sportovni-kurz-1

Za druháky „zdravoťáky“  Lucka Machálková

 

Štítky: 
Česky

Volejbalové zlato a stříbro

Dne 19. 11. 2013 proběhlo ve Slavkově u Brna okresní kolo ve volejbale. Naše škola měla zastoupení v soutěži chlapců i dívek. Hoši po vyrovnaných soubojích obsadili konečnou stříbrnou příčku a děvčata opět nezaváhala a celý turnaj vyhrála.

Gratulujeme a dívkám držíme palce v kole krajském!

Štítky: 
Česky

Volejbalový úspěch!

Středa  4. 2. 2015 patřila krajskému finále ve volejbale SŠ, kterého se zúčastnila i děvčata naší školy. Družstvo dívek ve složení: Peťa Mikulčíková, Terka Kůsová, Peťa Vodičková, Evča Schmiedová, Klárka Suchanová, Verča Vyplelová, Monča Žídková, Míša Žďárská a Maruška Valínová vybojovalo ve Znojmě v konkurenci sedmi družstev výborné 2. místo. Jedinou porážku celého turnaje naše děvčata „utržila“ s družstvem Gymnázia Křenová Brno v třísetové bitvě 1:2.

Všem děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci a v příštím roce soutěže přejeme dosažení příčky nejvyšší.

Česky